20.10.21 Затверджено тимчасовий протокол футбольних матчів в умовах карантину

848
УАФ, логотип, Українська асоціація футболу,

20 жовтня 2021 року вийшла нова версія тимчасового медичного протоколу для організації та проведення футбольних матчів в Україні серед професіональних футбольних клубів в умовах карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої коронавірусної хвороби COVID-19.

Для жіночих клубів Вищої ліги та учасників розіграшу Кубка України:

Даний Тимчасовий протокол для організації та проведення футбольних матчів в Україні серед професіональних футбольних клубів в умовах карантину .

⇒ ЗАВАНТАЖИТИ ПОВНИЙ ТЕКСТ ДОКУМЕНТУ

1.1 Футбольні матчі організовується в регіонах згідно до Постанови КМУ № 1236 від 09 грудня 2020.р (зі змінами та доповненнями) «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
1.2 Футбольним клубам призначити особу, відповідальну за дотримання протиепідемічних заходів, передбачених Постановами КМУ та МОЗ України. Відповідальні особи повинні надавати результати тестувань, або документа, що підтверджує повний курс вакцинації, або документа, що підтверджує одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу «Дія», спортивно-медичному комітету УАФ на адресу kiliian.vv@uaf.ua а також на адресу women@uaf.ua кожні 14-ть днів (для команд, що проводять матчі в червоній зоні – не більш як за 72 години до проведення заходу). Усі позитивні результати експрес-тесту за відсутності симптомів потребують підтвердження методом полімеразної цепної реакції на визначення SARS-CoV-2.
1.3 При проведенні матчів у регіонах із «зеленим» рівнем епідемічної небезпеки, повинно бути забезпечено дотримання вимог щодо одягнутих усіма учасниками та організаторами заходу засобів індивідуального захисту, зокрема захисних масок або респіраторів, які закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.
Під час матчів, які проводяться у регіонах із «жовтим», «помаранчевим» або «червоним» рівнем епідемічної небезпеки, повинно бути забезпечено дотримання вимог проведення змагань із глядачами з наповненістю споруд, приміщень не більше 2/3 від загальної місткості стадіону.
При проведенні матчів у регіонах із «жовтим» та «помаранчевим» рівнем епідемічної небезпеки, повинно бути забезпечено дотримання вимог щодо перебування однієї особи на 4 кв. метри площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі), де проводиться захід, а також дотримання вимог та заборон встановлені «зеленим» рівнем епідемічної небезпеки. Зазначені обмеження не застосовуються за умови наявності в усіх учасників та організаторів заходу негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, яке проведене не більш як за 72 години до здійснення заходу, або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації.
1.4 На території регіонів, на яких установлений «червоний» рівень епідемічної небезпеки, матчі відбуваються за присутності глядачів на трибунах стадіонів з наповненістю споруд, приміщень не більше 2/3 від загальної місткості стадіону за умови наявності у всіх учасників (відвідувачів, футболістів, організаторів матчу), крім осіб, які не досягли 18 років, негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-Co V-2, яке проведене не більше як за 72 години до здійснення заходу , або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, або
документа, що підтверджує одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого
підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).
В разі відмови організатором матчу виконання певних умов перевірки тестів чи наявності вакцинації у всіх учасників, або документа, що підтверджує одужання особи від зазначеної хвороби, матчі повинні відбуватися без глядачів та за участі не більше як 260 осіб за умови перебування не більше однієї особи на 4 кв.м. площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі), де проводиться захід.
1.5 У випадку виникнення позитивних випадків терміново повідомити головного санітарного лікаря регіону для подальшого проведення епідемічного розслідування та Українську асоціацію футболу і відповідну лігу.
1.6 У випадку якщо групу гравців клубу переведуть на обов’язковий карантин або самоізоляцію за рішенням компетентного державного або місцевого органу влади, матч повинен відбутися за розкладом, якщо клуб буде налічувати щонайменше 13 заявлених футболістів команд клубу (включаючи принаймні одного воротаря), незалежно від будь-яких інших положень відповідних регламентів змагань, за умови, що всі футболісти можуть представляти команду згідно вимог регламенту відповідних змагань та отримали негативний результат тестування.
1.7 Якщо клуб не в змозі вивести команду на поле з вищезазначеною мінімальною кількістю гравців (тобто 13, включаючи принаймні одного воротаря), матч, якщо це можливо (тобто за умови наявності резервних дат для перенесення), може буде перенесений на дату, яка повинна бути визначена організатором змагань.
1.8 Якщо матч неможливо перенести, органи здійснення футбольного правосуддя УАФ приймають рішення з даного питання. Якщо клуб не може виставити на матч команду з дотриманням вищезгаданого критерію (13 футболістів включаючи одного воротаря) і матч неможливо перенести, то команді, по вині якої матч не відбувся, зараховується технічна поразка, а командісуперниці технічна перемога. У випадку якщо матч неможливо провести по вині обох команд, то обом командам зараховуються технічні поразки.
1.9 Якщо клуб не провів обов’язкове тестування команди і вчасно не надав його результати у відповідності до медичного протоколу, що унеможливлює проведення матчу, то команді, по вині якої сталася така обставина (неможливість безпечного проведення матчу) зараховується технічна поразка, а команді-суперниці технічна перемога.

⇒ ЗАВАНТАЖИТИ ПОВНИЙ ТЕКСТ ДОКУМЕНТУ