Ретроспектива. 1992 рік: «Динамо» (Київ) – перший чемпіон України!… серед жінок.

5113
Dynamo Kyiv 1992 -womens club, Історія жіночого футболу, Перший Чемпіон України, ФФУ, Вища ліга, Динамо Київ, Олександр Чубаров, 1992 рік, ретроспектива, жіночий футбол, женский футбол
Перші чемпіонки незалежної України - команда київського «Динамо»: верхній ряд (зліва направо) - Т. Ржанська, Н. Мельниченко, С. Балінська, Ю. Баєка, 0. Чубаров (головний тренер), І. Сергієнко, І. Дребезова, С. Фрішко, О. Вдовика; середній ряд - 0. Боришполець, Т. Верезубова, Г. Зонова, І. Лугова, А. Дорощук, Н. Вишнякова, 0. Мазуренко; нижній ряд - Н. Глазиріна, Т. Очаренко.

«ДИНАМО» (КИЇВ) – ЧЕМПІОН!… СЕРЕД ЖІНОК

Нарешті дочекалися свята вболільники київського  «Динамо». Те, чого чекали від чоловічої команди у першому чемпіонаті незалежної України, вдалося зробити дівчатам з київського «Динамо».

ЗА два тури до завершення першості країни визначиться перший чемпіон незалежної України. Впевнено, без зривів провівши всі календарні матчі, достроково переможцями стали столичні динамівки. Усі крапки над «і» було розставлено у Фастові, де у принциповому поєдинку киянки перемогли місцеву «Арену-Господар» 2:0.

Відзначилися Тетяна Верезубова та Наталя Мельниченко. Коли згадати, що динамівки і в першому колі перемогли «Арену» з таким же рахунком, то ні в кого не залишиться сумнівів щодо  закономірності чемпіонства киянок.

Однак перший чемпіонат важко складався для киянок. На початку його важку хворобу переніс головний  тренер команди Олександр Чубаров. Обов’язки наставника вправно виконував другий тренер динамівок Володимир Фастівський – однодумець Чубарова. Дівчата намагалися своєю грою, своїми перемогами прискорити одужання головного тренера.

Тур за туром, збільшуючи відрив від переслідувачів, динамівки впевнено очолювали турнірну таблицю після першого кола змагань. На тренерській нараді було вирішено створити національну жіночу збірну України на базі київського «Динамо» на чолі з О. Чубаровим та В. Фастівським.

Після цього, тримаючи марку, киянки не втратили жодного очка у матчах внутрішнього чемпіонату, стали переможцями престижного турніру у Чернігові.

Чемпіонками киянки мали можливість стати ще на початку вересня, у разі перемоги в Одесі над місцевою «Чорноморочкою». Але той матч не відбувся. На трасі Київ – Одеса зазнав аварії автобус із гравцями і тренерами команди, під час якої трагічно загинув Володимир Фастівський. Команда втратила не лише тренера, фахівця, старшого товариша. Без перебільшення скажу, що Володимир Ілліч був душею команди, людиною, яка вміла знайти спільну мову з кожним гравцем. Володимир Фастівський майже все життя присвятив спорту. Гравець, тренер, суддя з багатьох видів спорту. Чудовий спеціаліст, цікавий співрозмовник, комунікабельна і щира людина.. загинув на бойовому посту.

Достроково визначився і срібний призер. Ним стала фастівська – «Арена-Господар».

До речі, в матчах між «Динамо» та «Ареною» стане відомий і перший володар Кубка України. Перша фінальна зустріч відбудеться 10 жовтня у Фастові, а  матч-відповідь — через тиждень на столичному стадіоні «Динамо».

02.10.1992 – Віктор ЗАГЛАДА
Dynamo Kyiv 1992 -womens club, Історія жіночого футболу, Перший Чемпіон України, ФФУ, Вища ліга, Динамо Київ, Олександр Чубаров, 1992 рік, ретроспектива, жіночий футбол, женский футбол

 «ЗОЛОТО» ЇМ ДУЖЕ ЛИЧИТЬ

17 жовтня 1992 року на столичному стадіоні «Динамо» о 15.00 розпочнеться повторний фінальний поєдинок за Кубок України серед жіночих команд.

ЗА КРОК до його завоювання стоять динамівки Києва, яким протистоятиме фастівська «Арена-Господар». Перша гра у Фастові завершилася перемогою  «Динамо» 1:0, фастівчанки сповнені бажання гідно протистояти господаркам, тож боротьба обіцяє вийти цікавою. (очікуйте новин про ці поєдинки на нашому сайті)

І в національній першості саме ці дві команди від початку змагань були головними претендентами на чемпіонський титул. Динамівки впевнено довели свою перевагу, фінішувавши з відривом у десять очок, жодного разу не програвши і втративши лише два очка.

Вирішальними, безперечно, стали саме побачення з «Ареною», в яких киянки щоразу виходили переможницями (загальний рахунок у зустрічах лідерів – 5:0 на користь «Динамо»). Першим чемпіоном країни стала команда, збалансована в усіх ланках. Поза конкуренцією в змаганнях бомбардирів була Світлана Фрішко, на рахунку якої 21 гол у чемпіонаті і 12 кубкових влучень. Тож, певно, доречно, вести мову про створення  національної збірної України на базі динамівського  колективу.

Напрочуд гостро проходила боротьба за «бронзу» першості. П’ять команд мали приблизно однакові шанси на почесну позицію. Найвправнішими виявилися дівчата з чернігівської «Легенди», які переконливо перемогли в останньому турі «Олімп». Можна лише порадіти успіхові тренера «Легенди» М. Ющенка. Напередодні чемпіонату колектив залишили кілька провідних  гравців і чимало скептиків передрікали команді , невдачу. Та «Легенда» не втратила свого обличчя – довела, що недарма перебувала на провідних ролях ще у першості СНД.

Цілком мали підстави розраховувати на кращу турнірну долю чернівецька «Буковинка» та  столичний «Олімп». Та перших подолали фінансові проблеми (через брак коштів чернівчанки не змогли прибути на календарну гру в Дніпропетровськ і їм було зараховано технічну поразку; цих двох очок і не вистачило на фініші).

«Олімп» вже пережив значні кадрові втрати, які могли б підкосити будь-яку команду (12 провідних виконавців посилили не лише «Динамо», а й російські та молдавські клуби). Тож про стабільність виступів у таких умовах не могло бути і мови.

Трішки не дотягнули до третього місця  футболістки «Луганочки». Проваливши старт ( після шести турів команда безнадійно пленталася в хвості таблиці, не маючи в активі жодного забитого м’яча), луганчанки змусили себе зібратися і зробили майже неможливе.

Невдахами турніру стали одеські дівчата з «Чорноморочки». В перехідних матчах з кіровоградською «Мрією» їм доведеться доводити вагомість своїх прав на продовження прописки у вищому дивізіоні. Не забуваймо, що в активі «Чорноморочки» виїзна нічия з чемпіоном і неперевершений одеський оптимізм.

Взагалі перший чемпіонат України відзначався досить високим рівнем організації в чому, певно, були перевершені попередні чемпіонати СРСР-СНД. Майже не було нарікань на арбітрів. Першість виявила багато молодих здібних дівчат.

16.10.1992 – Віктор ЗАГЛАДА

Підсумкова турнірна таблиця
Чемпіонату України серед жіночих команд Вищої ліги 1992 року:

КомандаІВНП+/-О
1Динамо (Київ)18162054-634
2Арена-Господар (Київ)1896326-1424
3Легенда (Чернігів)1885526-2121
4Олімп (Київ)1875626-1819
5Буковинка (Чернівці)1859419-1519
6Луганочка (Луганськ)1882817-2518
7Борисфен (Запоріжжя)1849513-1917
8Дніпро (Дніпропетровськ)18521119-3412
9Крим-Юні (Сімферополь)18261014-3410
10Чорноморочка (Одеса)1806126-346

Здобула право поповнить компанію найсильніших українських клубів у наступному сезоні  запорізька «Іскра» (тренери С. Комлєв та Є. Булгаков) – переможець турніру команд першої ліги.