Жіночій футбольний клуб “Маріуполь” з вересня проводить тренування в Києві та продовжує свої виступи у Вищій лізі Чемпіонату України.
У Маріуполі гравчині мали власний цех з виготовлення пельменів, на ці гроші футбольний клуб існував. Коли місто окупували, дівчата виїхали, але повернулись і наразі намагаються відновити справу у столиці. Передає Суспільне Донбас
Одна з футболісток команди — Аліна Койдаловська — народилася в селі неподалік Маріуполя, футболом займається з 11 років, у команді грає з 2015-го.
“У мене вся сім’я спортивна, тато, брат, і я вирішила вибрати футбол. Надалі я переїхала до Маріуполя коли вже закінчила школу і тоді потрапила у професійний спорт, тобто коли я жила в селі — це було на рівні села, якісь виїзди міські, а коли я переїхала до Маріуполя, я потрапила в команду, що на той момент називалася “Іллічівка”, — згадує Аліна.
Команда була на четвертому місці у вищій лізі. Коли Маріуполь окупували, дівчата виїхали за кордон, але повернулись, щоб відновити клуб у Києві. Довелось шукати нове поле, шити форму та купити спортивний інвентар — з цим допомогли волонтери.
“Ми настільки любимо футбол, що ми заради футболу повернулися знову в Україну. Ми морально були спустошені тим, що ми втратили будинок і ми розуміли, що, якщо ми хоча б морально не відновимо наш дух футбольний, чи захочемо ми далі це все продовжувати”, — розказує головна тренерка ФК “Маріуполь” Каріна Кулаковська.
“Ми у вересні приїхали та відразу почали грати. Кожна гра нагадує, що Маріуполь — це Україна.”
Футбольну жіночу команду “Маріуполь” заснували у 2015 році. Фінансування не було, гравчині самостійно заробляли на потреби команди — був цех з виготовлення напівфабрикатів.
“Ми створили цех з виготовлення пельменів, і за пів року роботи досягли добрих результатів. Ми, ще не маючи свого цеху, вже зайшли до найбільшого гіпермаркету міста”, — говорить президентка ФК “Маріуполь” Яна Вінокурова.
За її словами продукція продавалася й у власних магазинах та доставлялася на додому покупцям. 60-70 процентів бюджету витрачали на команду. Наразі цех зруйнували російські окупанти.
“На цей клуб я витратила сім років життя і втратити ось це не хотілося. Повернулися ми в Україну, щоб дати останній шанс собі, дівчаткам, все-таки зберегти ту справу, до якої ми йшли сім років. Якщо не вийде, принаймні ми подивимося один одному у вічі, ми домовилися, скажемо, що ми зробили все що могли”, — каже Яна Вінокурова.
Зараз футболістки тренуються та відновлюють фізичну форму, мріють наступного року грати в Лізі чемпіонів. Наразі шукають приміщення аби відновити виробництво.