Яна Калініна – про «WOMEN’S WINTER CUP 2025», ампфутбол та Лігу націй

216
Яна Калініна - про «WOMEN’S WINTER CUP 2025», ампфутбол та Лігу націй
Фото - Дан Балашов

Сьомого лютого відбувся фінал Women’s Winter Cup-2025, у якому зустрічались полтавська “Ворскла” і ковалівський “Колос”.

Колективи змагалися в манежі навчально-тренувальної бази ФК “Динамо” (Київ) у Кончі-Заспі. Основний час завершився з рахунком 1:1, а в серії пенальті перемогу здобули “біло-зелені”- 4:3.

Журналістка UA-Football Аліна Єрофеєва поспілкувалася з капітанкою полтавської “Ворскли” Яною Калініною про зимовий турнір «WOMEN’S WINTER CUP 2025», товариський матч із жіночою збірною України з ампфутболу та майбутні поєдинки в Лізі націй.

– Перш за все, вітаю з перемогою! Поєдинок вийшов напруженим, і переможець визначався у серії пенальті. Чи очікували ви такого розвитку подій?

– Ми очікували, що матч буде важким. “Колос” – дуже сильна команда. Гра була рівною, класний фінал, були забиті голи. В кінці зустрічі для глядачів була серія пенальті, і нам трохи більше пощастило.

– Як ви оцінюєте результат матчу? Цифри на табло?

– Я вважаю, що гра була нічийною. Обидві команди мали моменти, щоб забити, але справедливо, що все вирішилось у серії пенальті.

– Наскільки цей поєдинок був важливий для вас, адже зустрічалися два лідери чемпіонату, які ведуть запеклу боротьбу на вершині таблиці?

– Для нас цей турнір більше був підготовчим, але це Кубок. Звісно, завжди хочеться вигравати, і ми прагнули здобути позитивний результат для себе.

– Зокрема, турнір відновили після п’ятирічної перерви. Які у вас загальні враження? Чи задоволені ви виступом команди?

– Я б хотіла, щоб цей турнір проводився кожного року, адже це чудова підготовка до чемпіонату України.

– Що для вас означає здобутий трофей?

– Виграти будь-який трофей завжди приємно. Звісно, наш основний пріоритет – це чемпіонат України, але виграти Зимовий кубок – дуже приємно, тому для нас це важлива перемога. Ми дуже раді.

– Також сьогодні вперше відбувся товариський матч між Національною жіночою збірною та Жіночою збірною з ампфутболу. Склади команд були міксовані. Як вам ідея такого матчу?

– Це дуже класно, адже спорт має бути рівним для всіх. Це чудова акція. Я вважаю, що ті люди, які грають, просто молодці. Я ними пишаюсь і вболіваю за них. Ми ще більше познайомилися, тому бажаю їм лише успіхів надалі.

– Що цей досвід дав особисто вам як футболістці?

– Чесно кажучи, дивлячись на них, як вони бігають на милицях, я не можу сказати собі, що втомилася або не можу бігати. Коли ти маєш все, то не маєш права на слабкість.

– Як ви вважаєте, чи варто проводити такі зустрічі частіше? І як, на вашу думку, можна популяризувати ампфутбол в Україні?

– Звісно, такі зустрічі потрібно проводити частіше. І варто залучати більш відомих гравців, можливо, з чоловічої команди, бо це треба активно висвітлювати в медіа. Люди повинні бачити та розуміти, що спорт рівний для всіх, і кожен може займатися своєю улюбленою справою.

– Дві поразки від Бельгії позбавили збірну України можливості вийти на чемпіонат Європи-2025. Наскільки болючими були ці поразки для команди?

– Звісно, ми всі хотіли вийти на чемпіонат Європи, але Бельгія – дуже потужна команда. Ми старалися, викладалися на всі 100%. Але нам, ймовірно, потрібно ще більше працювати, щоб перемагати таких сильних суперників.

– Що, на вашу думку, стало головною причиною цих поразок?

– Я думаю, що перший матч міг завершитися з рахунком 1:0 або 1:1 у кращому випадку, тому що у нас були певні моменти. Якби ми забили у номінально домашньому поєдинку і здобули більш-менш нормальний результат, то могли б поборотися за прохід.

– Що вам сказав головний тренер? Яке його головне послання?

– Він підтримав усіх, адже не було байдужих на полі. Кожен виклався на повну, тому тренер не сказав нічого поганого. Він нас підтримав.

– Востаннє Євро для нашої команди було у 2009 році. Чого не вистачає команді, щоб знову потрапити на чемпіонат Європи? Які необхідні кроки?

– Я вважаю, що треба починати з самого раннього віку. Наше підростаюче покоління якомога раніше почали займатися футболом. Якщо раніше ми стартували з 12-14 років, то зараз діти починають грати у футбол з 5-7 років. Тому, думаю, з часом ми будемо на рівні з такими командами, як Бельгія та Німеччина.

Плейоф ЄВРО-2025. Туреччина – Україна: огляд матчу-відповіді

– У лютому на жіночу збірну України чекають перші два поєдинки в поточній Лізі націй проти Албанії та Хорватії. Який настрій у команди перед цими матчами?

– Незабаром ми зберемося, і я вважаю, що настрій у команді буде позитивним, адже давно не бачились. Ми налаштовані на перемогу.

– Збірна розпочне тренувальний збір, ймовірно, з новим тренером. Був оголошений конкурс, і відібрано кілька претендентів. Чи є побоювання, що доведеться швидко адаптуватися до нових вимог?

– Я не думаю, що це буде проблемою. Український футбол для нас усіх зрозумілий. Можливо, деякі тактичні моменти зміняться, але я впевнена, що ми швидко приймемо це.

– Чи є у вас особисті амбіції щодо цих матчів?

– Звісно, хочеться перемогти і внести свій вклад у досягнення команди. Це може бути забитий гол, результативний пас або впевнений виступ в захисті. Важливо допомогти команді досягти успіху.

UA-Футбол/ Автор – Аліна Єрофеєва