Александер Чеферін: «Безцінний досвід в неймовірному році»

920
Жіночий футбол, УЄФА, Aleksander Ceferin, Александер Чеферін, ЖФК, UEFA, розвиток футболу, дівочий футбол, женский футбол

У розділі нового випуску UEFA Direct президент УЄФА Александер Чеферін підводить підсумки 2020 року і висловлює впевненість, що згуртованість допоможе футболу подолати будь-які перешкоди.

 

Мало що так підкреслює багате культурне різноманіття Європи, як звичаї зустрічати новий рік у різних народів. В Австрії танцюють вальс, в Італії викидають старий одяг, в Туреччині відкривають крани, щоб текла удача. Але є традиція в кінці року, загальна майже для всіх країн в Європі і не тільки: оцінювати попередні 12 місяців з прицілом на майбутнє.

 

Футбол не виняток, особливо після такого бурхливого і екстраординарного року. Можна винести багато уроків з того, як влада, національні асоціації, ліги, клуби, гравці та вболівальники об’єднались під час пандемії коронавірусу, щоб адаптуватися до небувалих змін. Три уроки стоять окремо:

  • УЄФА отримав перевірену на практиці формулу безпечного проведення матчів в своїх турнірах. Після того як в серпні відновилися змагання, було зіграно понад тисячу матчів на рівні клубів і збірних.
  • Протокол Return to Play, опублікований в липні, встановив продумані медичні та операційні стандарти для всіх турнірів УЄФА. Ми зробили все можливе, щоб захистити всіх, хто задіяний в наших матчах – будь то на полі або за його межами.
  • Охоплення футболу і його популярність накладають додаткову соціальну відповідальність. У важкі часи футбол може допомогти суспільству і зміцнити його.

Асоціації, ліги, клуби та гравці виступили з безліччю ініціатив, щоб допомогти громадянам в умовах національного карантину. Збирали гроші на закупівлю медичного обладнання, доставляли їжу літнім і людям з групи ризику, записували відеотренування для занять спортом вдома і використовували футбол, щоб поширювати важливу медичну інформацію.

 

За останні дев’ять місяців ми перемогли ряд значних перешкод, кожне з яких в звичайні часи здалося б непереборним. Ми повністю переписали календар матчів УЄФА на сезон 2020/21; змінили формат і в серпні дограли чотири турніри за чотири тижні; в пілотному режимі повернули глядачів на трибуни з дотриманням заходів безпеки і провели Суперкубок УЄФА в Будапешті; на рік перенесли чоловічий Євро-2020 та жіночий ЄВРО-2021. У числі іншого цей хід дозволив всій Європі дограти внутрішні турніри сезону 2019/20 влітку, коли футбол повернувся на стадіони.

 

У 2020 році ми впевнилися, що європейська футбольна спільнота може подолати будь-яку перешкоду, якщо діяти як команда і ставити спільні цілі, якщо працювати спільно в дусі компромісу і взаєморозумінні. Цей урок послужить нам добру службу в майбутньому.

© 1998-2020 UEFA