Альона Команда: «Дуже хочу, щоб в Чернігові відродився жіночий футбол»

325
Альона Команда: «Дуже хочу, щоб в Чернігові відродився жіночий футбол»

Польща – це та країна, яка стала рідною сестрою для нашої України у такий важкий час Ми безмежно дякуємо усім, хто допомагає нашим українцям! Не забуваємо і про футбол.

У Польщі завжди грали багато українських гравців на різному рівні, і жіночий футбол не є виключенням. Я поспілкувалася з Альоною Командою, яка як ніхто знає польський жіночий футбол, адже грає там вже достатньо часу!

Альона Команда виступала за чернігівські клуби “Спартак” та “Легенда”, команду “Луганочка”, “Єдність” Плиски, а також за польські клуби “Відок Люблін” та “Аріні Ресовія” (останній клуб). Зараз – гравчиня дебютанта польської Екстраліги – «ГідроТрак», яка у минулому сезоні (“Sportowa Czwórka”) здобула звання чемпіона 1 ліги 🏆 Наше інтерв’ю до вашої уваги (автор Наталія Безсонова) ⬇️

Альона Команда поповнила склад новачка польської Екстраліги
Sportowa Czwórka Radom

Привіт. Вітаю тебе з переходом до «ГідроТраку» (“Sportowa Czwórka”). Чи встигла ти познайомитися з командою, подивитися інфраструктуру клуба – які твої перші враження?

Привіт. Дякую! З першого тренування кожна дівчина в команді була до мене привітна, все розпитували.

Чи є в команді ще українки, чи ти перша?

Ні, українка в команді тільки я. Знаю, що колись тут грали українки, але не питала хто саме.

Подивилася твою біографію, польський футбол для тебе не новий – ти вже грала у двох клубах «Відок Люблін» та «Аріні Ресовія». Який жіночий футбол в Польщі? Які умови для тренувань, відновлення, матчів? Дуже відрізняється від українського?

Не граю в українському чемпіонаті з 2018 року, так що не знаю на якому рівні зараз жіночий футбол в Україні. Але пам’ятаю одне з перших тренувань в Польщі, мені говорили, щоб намагалась швидше віддавати пас. Мені це дуже сподобалась, що в Польщі швидший темп гри, не дивлячись на те, що це була 2 ліга (Відок Люблін). Умови для тренувань в 1 (Аріні Ресовія) і 2 лізі (Відок Люблін) були такі самі. А щодо відновлення і організації матчів, в 1 лізі (Аріні Ресовія) було краще.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Valeriia Postol (@valeriia_postol)

В Україні ти грала за декілька команд – «Спартак» та «Легенда» з Чернігова, «Луганочка» та «Єдність». В якій з команд були найбільш сприятливі умови для розвитку?

В “Легенді” та “Єдності”. “Спартак” навіть не порівнювала б до цих команд, бо це команди, які грали у вищій лізі. А взагалі “Єдність” і була “Спартаком” , тільки з часом була змінена назва, коли дівчата почали грати у вищій лізі.

Жіночий футбол в Україні – це щось незвичне навіть зараз, коли в Європі він активно розвивається. Чому ти обрала футбол та чи підтримала сім’я твоє рішення?

З 4 років я у спорті. Займалась художньою гімнастикою. Коли мені було 9-10 років, мене запросила на тренування з футболу мій перший тренер Джуман Тетяна Миколаївна. Мене похвалили, сподобалось. Сказала батькам, що хочу залишити гімнастику. Бабусі і мама були в шоці. Тільки тато був приємно здивований, бо він сам колись грав у футбол. В минулому гравець чернігівської “Десни”. Вирішили, що буду поєднувати два види спорту. Але через пару місяців віддала перевагу футболу. Рідні мене підтримали, дуже їм за це вдячна. І підтримують далі мій вибір.

Тобі 24, а в тебе вже багато команд у біографії + матчі за збірну. Ти одразу починала свій шлях у футболі чи у футзалі?

З 10 до 13 років був присутній футзал в моєму житті, бо завжди були якісь дитячі турніри. Але вже пізніше грала тільки у футбол.

У тебе в інстаграм є фото з футзалу – граєш і у футбол і у футзал?

Ні, зараз граю тільки у футбол. В 2021 мені пощастило пограти у футзал на чемпіонаті Польщі серед університетів.

Які найбільше відмінності між цими видами спорту, до чого важче звикати?

Для мене різниця тільки в тому, що у футзалі можна робити зворотні заміни, тому можна трохи відпочити. А з приводу звички, то для мене немає різниці.

Чи слідкуєш ти за європейським жіночим футболом? Яка з команд тобі симпатична та хто з гравчинь подобається?

Так, слідкую. Olympique Lyonnais Féminin i Paris Saint-Germain. З гравчинь не можу когось виділити, тому що гра багатьох футболісток мені подобається.

На якій позиції ти граєш?

В захисті, не має різниці, чи центр захисту, чи на боку. Але останнім часом граю в центрі захисту.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от @alona.komanda

Збірна України – це рівень, до якого прагнуть усі спортсмени. У тебе є матчі у футболці збірної (U19). Розкажи про матчі та атмосферу у команді?

Матчі за збірну – це те, що будеш пам’ятати все життя. Виходячи на поле, ти розумієш, що представляєш свою країну. Атмосфера в збірній мені завжди подобалась. Навіть пишу зараз це з посмішкою, бо приємно згадувати роки в збірній.

Польща – країна, яка перша почала допомагати українцям у цій війні, надзвичайна підтримка йде від поляків нашим переселенцям. Розкажи від людини, яка знаходиться в Польщі, з середини, як відчувається ця підтримка?

24 лютого, коли почалась війна, до мене почали телефонувати дівчата з команди та інші знайомі, з якими я познайомилась за роки проживання в Польщі. Вони висловлювали слова підтримки, та пропонували свою допомогу, бо вони розуміли, що в Україні частина моєї родини.

Чи хотілося б у майбутньому повернутися до України та знову грати у місцевому чемпіонаті?

Найбільш за все мені хочеться, щоб повернувся український чемпіонат без сирен. А як буде далі – побачимо. Але дуже хочу, щоб в Чернігові відродився жіночий футбол.

Автор – Наталія Безсонова, Блог – Ми з України

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от @alona.komanda