Андрій Павелко: «Цього року відновимо жіночий чемпіонат України з футболу»

1160
Андрій Павелко УАФ, жіночий футбол

Якби не почалася війна, то Україна мала б всі перспективи розвитку жіночого футболу. Про це, 8 липня, в ефірі марафону “Говорить Україна” телеканалів “Дом” та UA розповів президент Української асоціації футболу Андрій Павелко.

“Ми кілька років тому ухвалили революційне рішення і всі клуби Прем’єр ліги, Першої та Другої ліги чемпіонату України мали щороку з’являтися своєю дівочою, жіночою командою в обов’язковому порядку. Це була умова ліцензування. Сьогодні, під час війни, ми відновлюємо всі чемпіонати, і цю умову ми не прибираємо. І клуби, які виступатимуть у Прем’єр лізі, обов’язково матимуть свої жіночі/дівочі команди. І ми впевнені, що і цього року ми відновимо жіночий чемпіонат України”, — сказав Павелко.

Президент УАФ повідомив, що перед війною тренером жіночої збірної України з футболу став Луїс Кортес, “найкращий тренер у світі, у Європі, який одержав відповідні нагороди від УЄФА, та від світових фахівців”.

“Луїс Кортес з “Барселоною” виграв жіночий фінал Ліги чемпіонів, перемігши у фіналі лондонський “Челсі” — 4:0. Найкращий фахівець. Нам необхідно, щоб він поставив гру нашої збірної на новий рівень. Він також куруватиме всі наші юнацькі жіночі команди, і допомагатиме з тренерами жіночої команди в чемпіонаті України. Тож дуже велике майбутнє має жіночий футбол в Україні”, — зазначив Павелко.

Він розповів, що на початку війни учасниці жіночої збірної України залишили країну і наразі грають у закордонних клубах. Напередодні відновлення чемпіонату України багато хто повертається і гратиме знову в українських клубах.

“Зараз були відбіркові ігри, в яких ми одну гру програли, одну виграли. Останню гру вони виграли у своїх суперниць з Угорщини — 2:0. І це була вже хороша гра. У межах відбіркових ігор наша команда виступає і показує досить гарну гру”, — повідомив президент Української асоціації футболу.