Андрій Павелко: «Виконком затвердив стратегію розвитку жіночого футболу»

925
Президент Української асоціації футболу Андрій Павелко розповів про рішення, які були прийняті на черговому засіданні Виконавчого комітету Української асоціації футболу. Одним з головних питань на порядку денному став розвиток жіночого футболу.

Збільшення кількості клубів-учасників УПЛ до 16, трансформація чемпіонату молодіжних команд і справжня революція в жіночому футболі з сезону 2021/2022— головні підсумки сьогоднішнього засідання Виконкому Української асоціації футболу. Але про все по-порядку.

Вдячний членам Виконкому за підтримку пропозиції провести XXIII Конгресу УАФ у Львові 7 червня. Ми продовжуємо розширювати географію виїзних засідань Вищого органу управління асоціації і вперше в історії зібрання відбудеться на заході України, в чудовому Львові. Цього ж дня, як відомо, у Львові заплановано проведення останнього перед виїздом на Євро-2020 товариського поєдинку головної команди України проти збірної Ізраїлю. Тому потужна і завжди особлива підтримка “Арени Львів” надзвичайно важлива в цей день.

Важливим і позитивним рішенням Виконкому стало повернення до формату проведення чемпіонату УПЛ за участі 16 клубів, який запрацює в сезоні 2021/2022. Це одна з головних ознак того, що український футбол зростає після кількох надзвичайно складних років в умовах війни і економічного спаду. Це нові можливості для росту клубів і залучення вболівальників на стадіони в різних куточках України.

Загалом сезон 2021/2022 обіцяє стати переломним і надзвичайно результативним для всього українського футболу. Адже в цей період:

– розглянувши пропозицію УПЛ плануємо провести трансформацію чемпіонату молодіжних команд;

– з сезону 2021/2022 плануємо покрити технологією VAR всі матчі чемпіонату України та остаточно викорінити ганебну практику договірних матчів.

Також радий повідомити, що сьогодні Виконком затвердив стратегію розвитку жіночого футболу на наступні 4 роки, яка передбачає справжню революцію в клубному жіночому футболі. Зокрема, це обов’язкова наявність жіночих команд у всіх клубах УПЛ — гарний подарунок нашим футболісткам до Свята весни.

Це цілі, для реалізації яких ще потрібно чимало зробити, але виконання яких дозволить нам підняти український футбол на якісно новий рівень.