Анна Петрик – про старт євровідбору та дебютний гол за збірну

221
Анна Петрик - про старт євровідбору та дебютний гол за збірну

05 квітня жіноча збірна України розпочала кваліфікацію на чемпіонат Європи-2025 з футболу. У першому турі “синьо-жовті” здобули перемогу над Косовом — 2:0.

Обидва голи підопічні Володимира Пятенка забили у першому таймі. На 28-й хвилині Анна Петрик відкрила рахунок влучним ударом з пенальті, а через п’ять хвилин відзначилась Таміла Хімич.

Після поєдинку з Косовом ексклюзивний коментар Суспільне Спорт дала авторка першого голу Анна Петрик. Півзахисниця “Ворскли” відзначила, що косоварки, які мали серію із шести поспіль перемог, виявились складними суперницями, при цьому збірній України було важливо розпочати відбір з перемоги.

“Ми готувалися до цієї гри і, звісно, хотілося б розпочати цей старт євровідбору якомога краще. Команда Косова виявилася непоганою, дуже структурованою, організованою. Довелося докласти трішечки більше зусиль, ніж зазвичай. Але дуже рада, що це вийшла наша найкраща гра. Це початок, який нас задовольняє. Сподіваюся, що цей крок допоможе нам у подальших іграх. Це був важливий крок для нас як для збірної, щоб ми не стояли на місці. І нам потрібно було його зробити, бо, як мені здалося, Косово було на якомусь куражі, оскільки вони мали тривалу серію переможних матчів. Нам потрібно було її перервати”.

“Інколи, виходячи проти суперниць, ми не можемо нав’язати свою гру, показати, як можемо грати. Десь підлаштовуємося, десь не у найкращих кондиціях. Тому хотілося проявити себе якомога краще та почати цей старт з кращого результату”.

Анна також проаналізувала виступ збірної України, прокоментувала свій дебютний гол за національну команду та оцінила суперниць “синьо-жовтих” у групі.

  • Про виступ збірної України

“Моментів як у першому таймі, так і у другому, було вдосталь. Ми обговорювали це на тренуванні: нам у певний момент не вистачає реалізації, і це наше слабке місце. Тому потрібно працювати над цим. Чи могли забити ще — могли. Чи була підвладною нам гра — була. Ми тиснули, могли забити ще, але не реалізували моменти. Будемо працювати над тим, щоб реалізувати всі свої наступні моменти. Це просто те, що треба виправити і над чим треба працювати”.

“Чи здивувало Косово? Насправді ні. Тренерський штаб нам усе “розжував”. Нам потрібно було лише виконувати установки на полі. Було все, до чого ми готувалися, боротьба на кожній ділянці поля. І я вважаю, що у цій грі перемогла та команда, яка виграла цю боротьбу. Ми були готові до цього, і результат був за нами”.

  • Про перший гол за збірну

“Емоції переповнювали, коли було забито м’яч. Це було дуже важливо для мене: стільки матчів перед цим, і жодного м’яча не було забито. Дуже рада, що змогла переступити цей бар’єр. Сподіваюся, що це був лише початок і надалі не в кожному, але через матч я допомагатиму команді забитим голом, а не лише асистом чи гарною грою. Щоб це приносило задоволення та більше впевненості в собі. Емоції від голу? Дуже важливо відчути цю впевненість у собі. І, напевно, що мене більше мотивувало — думка, що якщо я не заб’ю, то що скаже мені мама? (сміється). Тому я не могла не реалізувати і виконала удар якомога краще”.

  • Про рішення пробити пенальті

“У нас немає штатної пенальтистки. Завжди підходить та, хто більше впевнена у собі. Але напередодні матчу на тренуванні до мене підійшов тренер і сказав, щоб я спробувала пробити. Що може трапиться момент, і я його відчуватиму. Я погодилася, сказала, що можу спробувати. Пробила 11-метровий на тренуванні, і потім подумала: ось це трапиться під час гри, це ж велика відповідальність… Але у момент гри, коли призначили 11-метровий удар, я відчула, що можу це зробити і забити. Що маю ту впевненість, яку зазвичай часто відчуваю. Тому я була впевнена в своїх силах, знала як і куди бити, і взяла цю відповідальність. Залишилося лише реалізувати”.

  • Чи задоволена своєю грою

“Я — найбільша критикиня себе. Бачу недоліки у своїй грі, і в чемпіонаті, і в збірній, над якими намагаюся працювати. Проти Косова провела неідеальну гру, але ідеальних і не буває. Мені завжди хотілося б краще. Але це добре, що я розумію, куди мені рости. Якщо розумітиму, що я в порядку, то це можна закінчувати кар’єру, зростання вже ніякого не буде. Тому я намагаюся у чомусь вдосконалюватися, прагнути кращого, щоб бути кращою версією себе після кожного матчу”.

  • Про групу України та суперниць

“Востаннє грали проти Косова чотири роки тому, перемогли. Але це було чотири роки тому і не означає, що команда стоїть на одному місці. У нас є досвід ігор проти Хорватії, грали проти них три роки тому. Розуміємо, що це буде зовсім інша команда, футбол не стоїть, всі розвиваються. Так само налаштовуємося на другу гру, як на першу. Кожна гра є надзвичайно важливою для нас. Потрібно виривати очки”.

“Як і у Лізі націй, всі команди можна обігрувати, але чи можемо ми проявити свої найкращі сторони… Вважаю, що вже настав час робити крок уперед. Час проявляти себе, говорити про збірну України. Вважаю, що нам по зубах ця група, і ми можемо досягти наших цілей та мрій, які має команда — вийти на чемпіонат Європи”.

  • Про наступну суперницю — збірну Хорватії

“Гадаю, що нам, перш за все, треба відновитися після першої гри та більш морально, психологічно та фізично налаштовуватися на неї. Бо буде так само багато боротьби, як і у попередній грі”.