Чернігів визначено містом проведення зимової першості з футболу

409
Комітет жіночого футболу Української асоціації футболу, розглянувши питання про місце проведення зимових змагань, підтримав пропозицію «Чернігівської обласної федерації футболу».

Таким чином, щорічні змагання “Зимова Першість 2020” з футболу серед жіночих команд відбудеться у період з 17-21 лютого 2020 року в Чернігові, на оновленому стадіоні СДЮШОР «Юність» (м. Чернігів, проспект Перемоги, 110).
футбол Чернігів, Всеукраїнські зимові змагання, жіночий футбол України, УАФ, Асоціація, женский футбол, футбол серед жінок, Зимова Першість
Для довідки: стадіон реконструйований і відкритий у 2019 році та вміщує до 3000 глядачів. Футбольне поле зі штучним покриттям та сучасною дренажною системою, легкоатлетична зона з біговими доріжками та тренажерами, міні – поле, освітлення із лед – технологіями, трибуна із дахом на 3 тисячі місць, коментаторська і табло – так виглядає тепер стадіон “Юність” у Чернігові.

У 2020 році зимові змагання пройдуть вже вдев’яте, участь в яких беруть команди – представники чемпіонату України Вищої ліги. Наразі це десять колективів: «Житлобуд-1» (Харків), «Житлобуд-2» (Харків), «Восход» (Стара Маячка, Херсонська обл.), «Єдність» (Плиски, Чернігівська обл.), «Ладомир» (Володимир-Волинський, Волинська обл.), «Ятрань» (Берестівець, Черкаська обл.), «Родина» (Костопіль, Рівненська обл.), «Пантери» (Умань, Черкаська обл.), «Маріупольчанка» (Маріуполь, Донецька обл.), «ЕМС-Поділля» (Вінниця).
Історія ж турніру розпочалася 11 років тому (2008), який  вже традиційно став гарною підготовкою клубів до початку нового ігрового року та продовження баталій у національному чемпіонаті. Дебютне звання чемпіона здобули футболістки харківського “Житлобуд-1”. Вони залишили позаду представників з Чернігова та Донецька.
 

На старт наступного розіграшу команди очікували чотири роки, і вже у 2013 році Україна дізналася ім’я нового чемпіона, яким став колектив з Чернігова – “Легенда-ШВСМ”.
Зміна переможця турніру відбулася і у 2014 році – почесне звання повернули собі представниці Харкова – “Житлобуд-1”. Більше того, і у наступному розіграші –2015 чемпіонкам не було рівних. А ось 2016 рік видався чемпіонським вже для іншої харківської команди – “Житлобуд-2”. Відмітимо, що протягом двох років в трійку призерів змагань входили футболістки уманської “Ятрані”.

Шостий розіграш зимових змагань змінив свою прописку. Новим місцем змагань стала база ім. Б.Маркевича у Винниках (Львів). До цього турнір тричі проводився у спортивному манежі м.Маріуполь та двічі в Умані, на стадіоні “Уманьферммаш”. А ось на п’єдестал пошани 2017 року піднялися гравці харківських команд “Житлобуд-1”, “Житлобуд-2” та “Злагода” Дніпро.

У 2018 році змагання відбулися під егідою Всеукраїнської Асоціації жіночого футболу. Участь у турнірі взяли 10 колективів Вищої ліги. Емоційні і напружені півфінальні та фінальні поєдинки розподілили команди за призовими місцями в такому порядку: “Житлобуд-2”, “Легенда-ШВСМ” та “Житлобуд-1”.

У 2019 році турнір дещо змінив свою назву на «Футбольна весна» і відбувся у березні. Участь у змаганнях взяли 9 колективів Вищої ліги. Головні баталії пройшли на Львівщині, а призові місця між собою поділили: “Житлобуд-2”, “Житлобуд-1” та “Львів”.