ФФУ та UNICEF: футбольний кубок «EmPower Girls» до дня дівчинки

638

09.10.17 


EmPower Girls, футбольний кубок, Міжнародний день дівчинки, 11 жовтня, UNICEF, ЮНІСЕФ, Організація Об’єднаних Націй
Організація Об’єднаних Націй оголосила 11 жовтня Міжнародним днем дівчинки. У всьому світі цей день присвячують підвищенню обізнаності про важливість повної реалізації прав дівчат, забезпечення їх рівних можливостей у всіх сферах життя та однакового ставлення до дівчат і хлопців у суспільстві . В багатьох країнах дівчата досі стикаються з перешкодами в здобутті освіти та при виборі майбутньої професії, в доступі до медичних послуг або ресурсів їхніх домогосподарств, а також із підвищеними безпековими ризиками в повсякденному житті. Усталені соціальні норми часто нав’язують дівчатам моделі «належної» поведінки, що обмежують коло їх інтересів і вподобань, можливості вибору життєвих пріоритетів, а отже – реалізації власного потенціалу в майбутньому.
Кожного року Міжнародний день дівчинки стосується певної актуальної теми, що пов’язана з викликами, з якими щодня зіштовхуються дівчата та громадськість у захисті їхніх прав. У 2017 році Міжнародний день дівчинки присвячений темі розвитку життєвих навичок дівчат в умовах надзвичайних ситуацій –конфліктів, катастроф, епідемій, спалахів насильства тощо.
В умовах збройного конфлікту у східній Україні, який змусив понад 1,5 млн людей залишити свої домівки, особливо важливо підтримувати дівчат, допомагати їм здобути найнеобхідніші життєві навички та впевненість у собі.
EmPower Girls, ФФУ, футбольний кубок, Міжнародний день дівчинки, 11 жовтня, UNICEF, ЮНІСЕФ, Організація Об’єднаних Націй
ФФУ та UNICEF: футбольний кубок «EmPower Girls»
В Україні поширені гендерні стереотипи щодо деяких видів діяльності, зокрема спорту. Футбол вважається суто чоловічою справою, а жіночим футбольним командам приділяється значно менше уваги глядачів та ЗМІ. Через це заняття футболом значно менш популярне серед дівчат, ніж серед хлопців; більш того, дівчата, які цікавляться грою та бажають брати в ній участь, можуть стикатися з нерозумінням із боку власних батьків, однолітків, вчителів або тренерів. 
Як показує міжнародний досвід, дівчатка спроможні демонструвати високі результати у видах спорту, які традиційно вважаються чоловічими. Дівчатка є дуже успішними у футболі і один з недавніх прикладів це перемога в Іспанії дівчачої команди, що приєдналась до хлопчачої ліги навесні 2017 року. Однак в Україні дівчачі футбольні клуби залишаються рідкістю, хоча залучення дівчат до цього виду спорту не лише сприятиме підвищенню їх фізичної активності, а й формуванню корисних навичок лідерства, стратегічного планування, командної гри та взаємопідтримки.
У Міжнародний день дівчинки ЮНІСЕФ разом з Федерацією футболу України вперше в Україні організовує Футбольний Кубок «EmPower Girls» для дівочих команд.
Спорт заради розвитку надихає як учасників, так і глядачів. Приклад дівчат-футболісток демонструє, що дівчатка, як і хлопці, можуть бути вправними у футболі та досягати успіхів у спорті. Вони можуть самостійно обирати улюблені заняття та реалізувати свої мрії. Розуміння своїх можливостей всупереч стереотипам– важливий крок до розвитку життєстійкості у кожного підлітка.
Ми очікуємо, що участь у турнірі візьмуть 80 дівчаток з різних куточків України, в тому числі із територій, що постраждали від конфлікту на сході України. Юні гравчині є успішним прикладом для інших дівчаток, хлопчиків, їхніх батьків, вчителів, тренерів, зрештою – для всього суспільства. Дівчата-футболістки надихають інших підлітків реалізовувати себе в найрізноманітніших сферах життя, керуючись власними інтересами та вподобаннями, навіть якщо вони не відповідають звичним для суспільства поглядам.
EmPower Girls, футбольний кубок, Міжнародний день дівчинки, 11 жовтня, UNICEF, ЮНІСЕФ, Організація Об’єднаних Націй
Деталі заходу турніру «EmPower Girls» серед дівочих команд 2004-06 р.н. :
Дата: 11 жовтня 2017 року
Місце: м.Київ, пров. Лабораторний, 7Б, НТК ім. Баннікова (штучні поля)
Кількість команд: 8 команд
Команди – учасниці:
1. Рівненський МРЦ
2. Чернігівський МРЦ
3. Тернопільський МРЦ
4. Черкаський МРЦ
5. Харківський МРЦ
6. Миколаївський МРЦ
7. Збірна Донецької області
8. Збірна м.Києва
Тривалість гри: 2 тайми по 12 хв, 6 хв – перерва між таймами
Формат:
8 команд діляться на 2 групи. Відбуваються матчі по колу. Кожна команда зіграє по 3 гри. Команди, які посядуть перші місця в групах – грають у фіналі, команди, які другі місця – грають матч за 3 місце.
за матеріалами прес-релізу Unicef
Copyright © 2017 www.womensfootball.com.ua