ФІФА вперше виплатить призові футболісткам жіночого Кубку світу

355
FIFA Women's World Cup Australia & New Zealand 2023

ФІФА вперше в історії виплатить призові безпосередньо кожній учасниці жіночого чемпіонату світу на турнірі в Австралії та Новій Зеландії.

Футболістка кожної команди гарантовано отримає щонайменше 30 тисяч доларів за участь на турнірі. Чемпіонки світу зароблять по 270 тисяч доларів для кожної спортсменки.

“Ця безпрецедентна модель заохочення дозволить безпосередньо винагородити спортсменок за їх досягнення на турнірі. Схема дозволить зробити якісний ривок у кар’єрі та житті футболісток. Крім того, виплати отримає також кожна національна асоціація, що дозволить країнам інвестувати у жіночий футбол у майбутньому”, – заявив президент ФІФА Джанні Інфантіно.

Кожна гравчиня гарантовано отримає 30 тисяч доларів за участь у груповому етапі. Далі ця сума зростатиме в залежності від стадії.

– 1/8 фіналу – 60 тисяч
– 1/4 фіналу – 90 тисяч
– 4-е місце – 165 тисяч
– 3-тє – 180 тисяч
– 2-е – 195 тисяч
– переможці – 270 тисяч

Загальна сума призових становитиме 152 мільйони доларів. Це втричі вище, ніж на попередньому жіночому КС-2019, але суттєво поступається призовим останнього чоловічого турніру в Катарі (440 мільйонів доларів).

Жіночий чемпіонат світу-2023 пройде в Австралії та Новій Зеландії з 20 липня по 20 серпня. Турнір відкриє двобій Нової Зеландії з Норвегією.

Учасники Кубку Світу 2023: Нова Зеландія, Норвегія, Філіппіни (дебют), Швейцарія, Австралія, Ірландія, Нігерія, Канада, Іспанія, Коста-Рика, Замбія (дебют), Японія, Англія, Республіка Гаїті (дебют), Данія, Китай, США, В’єтнам (дебют), Нідерланди, Португалія (дебют), Франція, Ямайка, Бразилія, Панама (дебют), Швеція, ПАР, Італія, Аргентина, Німеччина, Марокко (дебют), Колумбія та Південна Корея.

За матеріалами ua.tribuna та sportarena