Forbes. Дві футболістки у ТОП-50 головних людей українського футболу

1397
50 головних людей українського футболу 2021, Forbes, жіночий футбол, женский футбол, УАФ, Апанащенко, Овдійчук, Монзуль

Перед початком довгоочікуваного чемпіонату Європи Tribuna.com та Forbes визначили 50 головних людей українського футболу

Хто задає тон в українському футболі? Forbes спільно зі спортивним сайтом Tribuna.com склав список із 50 найважливіших людей у цьому виді спорту. Йдеться не лише про вплив. Величина статків або вартість трансферу, репутація, медійний капітал – усе має значення.

Очолює список людина, від якої у найближчий місяць залежатиме найбільше, – тренер національної збірної Андрій Шевченко. На другому місці – найбагатший українець, власник «Шахтаря» Рінат Ахметов. Замикає трійку керівник національної футбольної асоціації Андрій Павелко.

Найвище місце серед гравців посів Олександр Зінченко. Його «Манчестер Сіті» зіграв із «Челсі» у фіналі головного клубного турніру континенту – Ліги чемпіонів УЄФА.

Серед учасників списку – 20 футболістів, 11 тренерів, по сім функціонерів та журналістів. У пів сотні – чотири жінки, одна – у першій десятці. Катерина Монзуль довела консервативному футбольному суспільству – як українському, так і світовому, – що суддівство у футболі цілком може бути жіночою справою. На 42 місці – журналістка телеканалу “Футбол 1/2/3” Влада Зінченко (Седан). А ось на 47 та 50 позиціях розташувалися дві футболістки національної жіночої збірної України та харківського “Житлобуд-1” – Ольга Овдійчук та Дар’я Апанащенко.

Нагадаємо, що саме Овдійчук і Апанащенко увійшло до ТОП-10 футболісток світу за підсумками опитування серед вболівальників, журналістів, експертів і взагалі шанувальників футболу у 2020 році.

50 головних людей українського футболу 2021, Forbes, жіночий футбол, женский футбол, УАФ, Апанащенко, Овдійчук, Монзуль

Як відбувався підрахунок
Список 50 головних дійових осіб українського футболу склали «Tribuna.com Україна» та «Forbes Україна». Критеріями для внесення до списку є адміністративний вплив, медійність, репутація у футбольному світі та фінансова оцінка.

Оцінку адміністративного впливу і репутації проведено методом експертного опитування. Для гравців адміністративний вплив не оцінювався.

Медійність відповідних кандидатів оцінено за кількістю та залученістю підписників у соціальних мережах.

Фінансову оцінку гравців сформовано, виходячи із їхньої трансферної вартості, тренерів – на підставі їхніх зарплат, власників клубів – на підставі їхніх статків за оцінкою Forbes. У випадку з представниками медіа та функціонерів фінансова оцінка не проводилась.

Кількох кандидатів занесено до списку за спільним вибором редакцій «Tribuna.com Україна» та «Forbes Україна» для забезпечення представництва різних категорій людей, пов’язаних із футболом.