Головний тренер «Шахтаря» Роман Заєв – про підсумки сезону

294
Головний тренер жіночої команди «Шахтаря» Роман Заєв підбив підсумки першого кола чемпіонату

Головний тренер жіночої команди «Шахтаря» Роман Заєв – про підсумки сезону, формат змагань та плани команди

– Дуже відповідально готувалися до початку сезону-2023/24 і, як завжди, ставили собі максимальні завдання – боротися за призові місця. Перше – потрапити до шістки найкращих – ми виконали, але весняна частина склалася для нас не так вдало. Причин декілька. По-перше, велика кількість травмованих футболісток, які є ключовими у побудові командної гри, та коротка лава запасних спричинили те, що весь тягар відповідальності ліг на плечі молодих гравчинь. По-друге, не хотілося б говорити про арбітраж, але є дуже багато запитань до відповідних моментів. У матчах з командами, які боролися за єврокубкову зону, фактично з усіма нам призначали пенальті. Я можу навести безліч відеопідтверджень, де трактування ухвалених рішень мало доволі упереджений характер. Це вплинуло на втрату очок, і в підсумку маємо дві перемоги над «Ладомиром» та нічию з «Колосом», але будь-який поєдинок весняної частини ми можемо записати собі в актив, адже жодна команда не мала прохідних матчів із «Шахтарем».

– Цьогорічний чемпіонат Вищої ліги мав формат з поділом на дві шістки, і «Шахтар» завершував змагання у чемпіонській групі. Чи сподобався вам такий розподіл?
– Усі нововведення у форматі проведення чемпіонату мають на меті підняття рівня внутрішніх змагань, а також національної збірної на міжнародній арені. Нічого проти цього не маю, але, як на мене, то команди будь-якої шістки – чи першої, чи другої – мають заходити в ці шістки із золотими очками в матчах між собою, тоді великі рахунки з іншими командами стають неактуальними. Я за те, щоб розподіл був, але щоб команди потрапляли до шісток із золотими очками в іграх між собою, а не із загальною кількістю набраних балів.

– Якою була найпам’ятніша перемога і найболючіша поразка «Шахтаря» цього сезону?
– Найбільше запам’яталася перемога над «Ворсклою», тому що команда була чемпіоном України та не поступалася протягом останніх двох років. Саме «Шахтар» зумів її перемогти, тому для нас це була знакова подія. Щодо поразки, важко визначити, яка була найболючішою, оскільки всі вони вплинули на загальний виступ команди та є складовою нашого аналізу й роботи гравчинь. Усі поразки болючі, тому складно визначити одну.

– Упродовж сезону футболістки «Шахтаря» були в полі зору тренерів збірних України. Це є наслідком їхнього професійного зростання?
– Хочу зазначити, що «Шахтар» був конкурентоздатною командою протягом усього чемпіонату. Для досягнення певних результатів наші виконавиці мають конкурувати з гравчинями збірних. Якщо їм це вдається, то на них звертають увагу тренери збірних. Бути футболісткою збірної – це передусім мотивація бути серед найкращих. Мотивація додає сумлінності та старанності в роботі, що призводить до професійного зростання, це аксіома.

– Що відомо про подальші плани команди?
– Команда від 3 червня офіційно у відпустці. 1 липня дівчата зберуться на базі, а 3 липня заплановано загальнокомандний медогляд. Маємо надію, що до нас після травм приєднаються провідні гравчині і ми розпочнемо підготовку до нового сезону. Тренерський штаб залишається цілодобово на зв’язку та готує програму підготовчого циклу.