Головний тренер збірної України WU19 – про підсумки євровідбору

295
Orange Pics BV / Alamy Stock Photo

Днями молодіжна жіноча збірна України WU-19 у Данії посіла четверте місце в групі відбору Євро-2023 в Лізі А й, на жаль, змушена понизитися в класі.

— На відміну від решти учасниць, ми через російську агресію зібралися цього року лише вперше, — сказав головний тренер збірної України WU-19 Валерій Паламарчук у коментарі офіційному сайту УАФ. — Довелося обмежитися чотириденним етапом підготовки. Звичайно, цього було замало.

— В інтерв’ю нашому сайту перед від’їздом у Данію ви зазначали, що передусім важливо не помилитися зі стратегією. Що ви мали на увазі?

— Треба бути реалістами. Головним завданням було збереження прописки в елітному дивізіоні. Оскільки найвище розцінювалися шанси наших перших опоненток — шведок і данок, бажано було підійти до заключного протистояння, з ісландками, з кращими показниками, аби прохідною була навіть нічия.

— Проте іншої думки були ісландки, які стали справжнім відкриттям турніру…

— Mаєте рацію, такого потужного виступу від збірної Ісландії не очікував ніхто. Не виключено, що господарки та шведки навіть банально недооцінили її. Проте це вже їхні проблеми. Факти — вперта річ: ісландки, продемонструвавши максимальну налаштованість і здивувавши вмінням пресингувати, націленістю на ворота та здатністю ефективно розподіляти сили по ходу матчів, зуміли достроково здобути путівку до фінальної частини чемпіонату Європи. І, зазначте, ідеться про збірну, яка розпочинала нинішню кампанію з Ліги В!

Збірна України WU19 зійшлася у двобої з однолітками Данії

— І все ж — чим можна пояснити розгромні поразки українок від шведок (0:5) та данок (1:5)?

— Звісно, можна було б нарікати на те, що напередодні старту через травму вибула ключовий гравець оборони Леся Ольхова, але, відверто кажучи, наші дівчата виявилися не готовими до таких агресивних, швидкісних дій візаві. Кульгала техніка, а відсутність зіграності негативно впливала на виконання тактичних задумів.

— Але ж у заключному поєдинку ваші підопічні таки зуміли голосно грюкнути дверима, не дозволивши ісландкам досягти в Данії максимального результату…

— Дійсно, в останньому матчі дівчата потішили змістовними діями. І якби не прикра помилка при розігруванні м’яча від своїх воріт, то взагалі могли б узяти гору. Довелося змиритися з нічийним підсумком — 2:2. Знаєте, навіть впіймав себе на думці, що якби цей груповий турнір проходив у два кола, то ми б виступили успішніше…

— Що далі?

— Кістяк збірної, а це група футболісток 2004 року народження, залишає лави команди, і, сподіваюся, найкращі із цих виконавиць постукають із часом у двері вже жіночої збірної України. Що ж до відбору Євро-2024, то основу складуть дівчата 2005 року народження, які виступали в Данії. Також треба переглянути й на рік молодших потенційних кандидаток. У червні має відбутися жеребкування, під час якого ми дізнаємося наших перших суперниць уже в Лізі В. Звичайно, треба буде докласти максимуму зусиль, аби якнайшвидше повернутися до еліти.

Збірна України WU19 розпочала другий етап відбору до Євро-2023