IFAB ухвалила низку змін та пояснень до Правил гри 2024

250
IFAB

Міжнародна рада футбольних асоціацій (IFAB) ухвалила низку змін та пояснень до Правил гри  щодо замін у зв’язку із струсом мозку, екіпірування, фолів, неналежної поведінки гравців та виконання пенальті.

Це сталося на 138-х щорічних зборах організації в Шотландії, повідомляє офіційний сайт ФІФА.

Рада затвердила детальні протоколи трьох випробувань у внутрішніх змаганнях нижчих дивізіонів (окрім двох найвищих дивізіонів), спрямованих на покращення поведінки гравців:

1) до арбітра в певних ситуаціях може підходити тільки капітан команди;

2) запроваджуються зупинки для вживання води з правом арбітра вимагати збору команд у власних штрафних майданчиках;

3) ліміт часу, протягом якого воротарі тримають м’яч, збільшується до восьми секунд (при його перевищенні володіння м’ячем переходить до суперника).

Будь-яке потенційне ширше застосування цих методичних рекомендацій буде розглянуто лише після перевірки впливу таких змін.

IFAB вирішила також поширити випробування в межах ФІФА щодо публічного оголошення арбітром остаточного рішення та аргументації після перегляду VAR у більшій кількості внутрішніх змагань. Участь у випробуваннях потребуватиме дозволу від IFAB і зобов’язань дотримуватися інструкцій щодо суддівства та застосування технологій ФІФА.

Зміни та роз’яснення до Правил гри-2024/2025

У наступному виданні Правил гри, яке набуде чинності 1 липня 2024 року, буде внесено такі зміни та роз’яснення:

Правило 3 (гравці): дозволено застосовувати опцію щодо додаткових замін гравців у разі струсу мозку футболіста відповідно до необхідного протоколу.

Правило 3 (гравці) і Правило 4 (екіпірування гравців): кожна команда повинна мати капітана, який носить ідентифікаційну пов’язку.

Правило 4 (екіпірування гравців): гравці несуть відповідальність за розмір і придатність своїх щитків, які залишаються обов’язковою частиною їхнього спорядження.

Правило 12 (фоли та неправильна поведінка): гра рукою, яка є ненавмисною та за яку призначаються пенальті, повинна розглядатися так само, як і інші фоли.

Правило 14 (пенальті): частина м’яча повинна торкатися центру штрафної позначки або нависати над нею, а входження (порушення) польових гравців у штрафний майданчик каратиметься лише за умови впливу.

Незважаючи на те, що ці зміни набудуть чинності з 1 липня 2024 року, у змаганнях, розпочатих до цієї дати, їх можуть запровадити раніше або відкласти їхнє впровадження не пізніше ніж до початку наступного змагання.

Інші теми

ФІФА підтвердила запуск глобальної кампанії з підвищення обізнаності щодо того, як розпізнавати симптоми струсу мозку та належним чином лікувати його, а IFAB вимагатиме надати відповідний аналіз медичних даних на наступних загальних зборах відповідно до поправки до Правила 3 щодо цієї теми.

Крім того, члени ради отримали оновлену інформацію щодо випробування в Англії з натільними камерами на аматорському рівні та із забороною на «навмисний рух головою» на рівні U-12 і нижче.

IFAB також отримала оновлену інформацію щодо випробування нових правил офсайду, яке було проведено на рівні U-18 в Італії, та погодилася на продовження експерименту.