Комітет жіночого футболу УАФ виніс рішення на Виконком

2228
УАФ, Асоціація, комітет жіночого футболу, Вадим Костюченко, Всеукраїнська Асоціація, Юрій Титаренко, женский футбол, засідання комітету, жіночий футбол
Фото Павла Кубанова

26 червня 2020 року у Будинку футболу відбулося засідання Комітету жіночого футболу УАФ разом з представниками жіночих футбольних клубів Вищої ліги.

Основною метою засідання стало обговорення питання про подальшу долю проведення Чемпіонату України Вищої ліги сезону 2019/2020 років.

Продуктивна зустріч відбулася за участю першого віце-президента УАФ Вадима Костюченка та під головуванням заступника голови Комітету жіночого футболу – Юрія Титаренка. Також на засідання були запрошені  голова спортивно-медичного Комітету УАФ Попов В’ячеслав Дмитрович та керівник служби з питань стадіонів та безпеки проведення змагань Андрій Таран.

На початку заступник начальника Відділу жіночого футболу УАФ Руслан Діденко проінформував присутніх про поточну ситуацію у Вищій лізі Чемпіонату України та ще раз нагадав, що 6 клубів виступають “За” продовження чемпіонату (Житлобуд-1, Житлобуд-2, Восход, Маріуполь, Пантери, Ятрань), а 4 – про неможливість (Родина, ЕМС-Поділля, Єдність та Ладомир).

УАФ, Асоціація, комітет жіночого футболу, Вадим Костюченко, Всеукраїнська Асоціація, Юрій Титаренко, женский футбол, засідання комітету, жіночий футбол

Наступним до виступу вийшов голова спортивно-медичного Комітету УАФ Попов Вячеслав, який окреслив всі важливі моменти дотримання санітарно-протиепідемічних вимог, Постанов МОЗ та протоколу для організації та проведення матчів під час карантину.

Також Вячеслав Дмитрович доповів про ситуацію, що склалася в чоловічих клубах після відновлення чемпіонатів УПЛ, ПФЛ та розповів про труднощі, які приходиться долати клубам. Ну і вкотре наголосив, що саме результати ПЛР-тестування будуть головним допуском до матчу.

У свою чергу Андрій Таран розповів про всі можливі нюанси по підготовці та організації проведення матчів і зауважив, що клуб-господар поля та адміністрація стадіону зобов’язані: забезпечити підготовку стадіону для проведення матчу у відповідності до прийнятих органами державної влади нормативно-правових актів та регламентуючих документів УАФ, а здійснення адміністративного та регламентного контролю матчу з питань громадського порядку і безпеки на стадіоні покладається на спостерігача арбітражу УАФ, який виконує також обов’язки делегата УАФ на матчі.

Підсумував виступи перший віце-президент УАФ Вадим Костюченко, який зазначив, що Українська асоціація футболу веде постійний моніторинг ситуації у футбольному житті України після відновлення змагань серед професіональних футбольних клубів та звернувся до клубів з проханням неухильного дотримання і виконання усіх норм та протоколів. Вадим Костюченко зауважив, що ми всі маємо бути готовими до різних ситуацій, з якими можемо зіштовхнутися, і всі клуби мають підійти до цього з розуміння і відповідальністю.

Заслухавши всіх доповідачів, представники комітету вчергове прийняли до відома рішення клубів, які після деяких дискусій все ж підтвердили свої позиції і більшістю голосів виступили за поновлення та продовження Чемпіонату України у Вищій лізі сезону 2019/2020 років.

УАФ, Асоціація, комітет жіночого футболу, Вадим Костюченко, Всеукраїнська Асоціація, Юрій Титаренко, женский футбол, засідання комітету, жіночий футбол

В підсумку, Комітет жіночого футболу УАФ виніс на голосування і прийняв рішення: звернутися до Виконкому УАФ з пропозицією поновити Чемпіонат України з футболу серед жіночих команд Вищої ліги сезону 2019-2020 років у форматі згідно з Регламентом змагань (з відповідними змінами) та дозволити проведення матчів Чемпіонату України Вищої ліги сезону 2019-2020 років за умови обов’язкового дотримання рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів, встановлених постановою головного державного санітарного лікаря України № 27 від 26.05.2020 р. (зі змінами, викладеними в постанові № 30 від 30.05.2020 р.) «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів під час організації та проведення футбольних матчів в Україні серед професіональних футбольних клубів в умовах карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19», постановою Кабінету Міністрів України №500 та «Тимчасовий протокол для організації та проведення футбольних матчів в Україні серед професіональних футбольних клубів в умовах карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19».

Всі відповідні зміни у Регламенті будуть оприлюднені тільки після підсумкового затвердження Юридичним відділом УАФ та Виконавчим комітетом Української асоціації футболу.

Одразу після засідання комітету Відділ жіночого футболу разом з представниками клубів обговорили питання плану-календаря матчів, що залишилося зіграти у Чемпіонаті України з футболу серед жіночих команд Вищої ліги сезону-2019/2020 з урахуванням пропозицій та доповнень. Таким чином, поновлення змагань у Вищій лізі заплановано на 06 липня, а датою останнього туру визначено 31 липня. За цей проміжок 6 команд, які офіційно підтвердили участь, зіграють 5 ігрових турів. Календар матчів буде оприлюднено після остаточного затвердження керівництвом УАФ.

Також, враховуючи рішення Комітету жіночого футболу УАФ від 26.06.2020 року про намір продовження змагань Чемпіонату України з футболу серед жіночих команд Вищої ліги сезону-2019/2020, керівництво УАФ звернеться до Міністерства охорони здоров’я України надати дозвіл на проведення змагань Чемпіонату України з футболу серед жіночих команд Вищої ліги сезону-2019/2020 за умови дотримання рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів, встановлених постановою Головного державного санітарного лікаря України.