Кубок України 2023. 1/4 фіналу. «Шахтар» – «Колос» – 1:2

673
Кубок України 2023. 1-4 фіналу. «Шахтар» – «Колос» - 1-2

У поєдинку 1/4 фіналу Кубка України жіноча команда «Шахтаря» грала з «Колосом».

У попередньому раунді донеччанки впевнено обіграли вінницьке «ЕМС-Поділля» (9:0), а «Колос» пройшов одеських «Сістерс» (2:0). Головний тренер «оранжево-чорних» Роман Заєв зробив одну зміну в стартовому складі порівняно з суботнім поєдинком чемпіонату з «Дніпром-1» (2:1), і від перших хвилин у середині поля вийшла Єлизавета Масловська.

Команди розпочали зустріч обережно, не форсуючи подій попереду та більше вичікуючи на помилки опоненток. І першими своїм шансом скористалися дівчата з Ковалівки: на 17-й хвилині Ангеліна Федоренко пробила зі штрафного, м’яч підступно відскочив від газону перед Клімовою та ковзнув у сітку. Слідом мала нагоду збільшити перевагу Іванишин, але з меж карної зони спрямувала м’яч над поперечиною. Донеччанки перехопили ігрову ініціативу, проте підібратися до воріт «Колоса» вдавалося нечасто. Свій найкращий момент «гірники» мали ближче до завершення тайму, коли Молодюк на швидкості прорвалася правим флангом та, не зближуючись з голкіперкою, била в дальній нижній кут – м’яч пройшов за сантиметри від стійки.

У перерві в складі «Шахтаря» відбулася заміна: замість Кравчук до гри увійшла Чендей. Цей хід Романа Заєва спрацював майже миттєво, адже на 53-й хвилині «оранжево-чорні» заробили штрафний на правому фланзі, Мохнач виконала зручну подачу в район 11-метрової позначки, а Наталія Чендей головою ефектно підрізала м’яч під дальню штангу – 1:1. Але настільки ж стрімко гості повернули собі перевагу в рахунку: спочатку Анастасія Клімова зробила класний сейв, перевівши з-під поперечини постріл Сербук на кутовий, та саме після цього корнера було забито другий гол у ворота господарок, коли Тетяна Китаєва головою замкнула подачу на ближню стійку. Господарки знову почали шукати можливості для атак і вчергове зіткнулися з добре організованою обороною, однак один чудовий шанс усе ж створили: на 78-й хвилині пресингом на чужій половині поля відібрали м’яч, і Чендей отримала чистий вихід сам на сам – повз ближній кут. Могли збільшити різницю в рахунку гравчині ковалівської команди, коли Іванишин завдавала удару майже впритул, але Клімова зреагувала та врятувала «гірників». 1:2 – жіноча команда «Шахтаря» поступається «Колосу» й завершує виступи в Кубку України.