Міжсезоння. ФК «Шахтар»: третій етап підготовки та перший трансфер

1596
Міжсезоння. ФК «Шахтар» третій етап підготовки та перший трансфер
ФК «Шахтар»

Головний тренер жіночої команди «Шахтаря» Роман Заєв розповів про підготовку футболісток, їхній стан і ймовірні спаринги під час міжсезоння

– У команди розпочався третій етап підготовки, на чому акцентуєте?
– Намагаємось додати інтенсивності, тому зараз працюємо над швидкістю. Дівчата справляються.

– Яким є фізичний стан футболісток, наскільки вони близькі до оптимальної форми?
– Збір, спрямований на розвиток цих якостей, щойно розпочався. Працюємо тиждень, ще два – попереду. Гадаю, на 70–75 відсотків від максимуму команда готова.

– Чи заплановано спаринги найближчим часом?
– Ми зробили пропозицію командам, які перебувають безпосередньо поруч з нами, і чекаємо їхньої відповіді. Сподіваюсь, 19 й 26 лютого проведемо ігри. Також є бажання взяти участь у турнірі, що стартує 1 березня в Антальї.

– Наскільки важко проводити збори за відсутності матчів?
– Намагаємось багато уваги приділяти ігровим вправам тактичної спрямованості. Звісно, є психологічний фактор, який впливає на те, що хочеться діставати ігрову практику. Я гадаю, щойно буде підтвердження наших матчів, усе нормалізується.


Жіноча команда «Шахтаря» поповнилась півзахисницею атакувального плану

Дев’ятнадцятирічна футболістка Марія Викалюк підписала контракт із «Шахтарем», ставши новачком команди Романа Заєва протягом зимового міжсезоння. Контракт розраховано до кінця сезону з можливістю його продовження ще на два роки.

Марія гратиме під номером 99, у першому колі виступала за вінницький клуб «ЕМС-Поділля» (у Вищій лізі – 10 матчів, 1 гол).

Роман Заєв, головний тренер:

– У нас невелика лава запасних, треба було її збільшувати, аби безболісно виходити на матчі. За Марією я стежив протягом року. Від нас надійшла пропозиція, і добре, що бажання співпрацювати було обопільним, що й втілилось у підписання контракту. Марія – одна з небагатьох, у кого виходить брати гру на себе та демонструвати швидкісний дриблінг. Вона відмінно вписується під стилістику гри «Шахтаря», і ми використовуватимемо її в атакувальних діях.

Марія Викалюк, півзахисниця:

– Потрапити до «Шахтаря» – великий крок уперед. Після першого кола Роман Миколайович запросив мене пройти збори з командою. Колектив прийняв чудово, головний тренер постійно підказує. Під час зборів дуже хвилювалась, адже прагнула виявити свої найкращі якості. Хотілося б, аби команда вийшла до Вищої ліги, ми забивали багато м’ячів і вигравали в кожному матчі.

ФК «Шахтар» (Донецьк)