Наталія Ігнатович – про підсумки виступів збірної України WU-19

617
Наталія Ігнатович - про підсумки виступів збірної України WU-19

Молодіжна жіноча збірна України посіла перше місце у своїй групі у Вірменії в першому раунді кваліфікації чемпіонату Європи 2024 року (WU-19) у Лізі В.

Виконувачка обов’язків головного тренера молодіжної жіночої збірної України Наталія Ігнатович у коментарі офіційному сайту УАФ поділилася своїми враженнями від змагань у Вірменії:

— На жаль, інформації про суперниць було обмаль і нічого не залишалося, як визначатися з їхніми сильними і слабкими місцями вже безпосередньо по ходу турніру. До речі, те, що українки своїх перших опоненток, збірні Вірменії та Люксембургу, розтрощили з однаковим рахунком 6:0, не повинно вводити в оману. Ті чинили впертий опір.

— Що ж допомогло взяти гору?

— Господаркам слід віддати належне за старанність, але з тактичною підготовкою в них були проблеми. Цим мої підопічні й скористалися, покаравши вірменок за помилки в підстраховці після вертикальних пасів.

Що ж збірної Люксембургу, то вона зосередилася виключно на обороні, і в дебюті нелегко було знайти шпаринку в її захисних редутах. Справи пішли веселіше, коли ми внесли корективи й акцентували увагу підопічних на флангових атаках. Суперниці почали не встигати перешикуватися й запанікували. І ще повинні бути задоволені, що м’яч лише шість разів потрапляв до сітки їхніх воріт.

— Завдяки кращому співвідношенню забитих і пропущених м’ячів в останньому матчі з Північною Македонію українок влаштовувала навіть нічия…

— Так, проте ситуація кардинально змінилася, коли в дебюті пропустили: наші стопери не встигли за в’юнкою Селою, яка й відкрила рахунок. Проте це тільки згуртувало дівчат, вони чітко дотримувалися установки, намагаючись усі комбінації завершувати ударами з-за меж карного майданчика або пасами врозріз. Саме в такому стилі українки ще до перерви вийшли вперед. Спочатку балканки сфолили на Радіоновій, і сама потерпіла реалізувала пенальті. А невдовзі Радіонова асистувала Сербук, яка вдруге змусила капітулювати воротаря опоненток — 2:1.

Оскільки македонки й надалі розраховували лише з допомогою довгих передач вивести на ударну позицію моторну Селу, а наші захисниці вже були готові до цього й уміло грали на випередження, то шансів урятуватися в суперниць не було.

— Що далі?

— У грудні відбудеться жеребкування другого раунду відбору чемпіонату Європи 2024 року. Збірна України виступатиме вже в Лізі А, де суперниці будуть більш вправні. Це мене не лякає. Я залишилася задоволена тими футболістками, які були в моєму розпорядженні у Вірменії. Якщо ротація в складі й буде, то мінімальна. Зокрема, я розраховую на нападника Євгенію Беляєву, якій виступити в Армавірі перешкодила травма.

Збірна України WU-19 виходить до елітного дивізіону Євро-2024

Євро-2024 (WU-19). Перший раунд відбору. Ліга В

Група 4

24.10.2023
Люксембург — Північна Македонія — 0:4
Україна — Вірменія — 6:0

27.10.2023
Україна — Люксембург — 6:0
Північна Македонія — Вірменія — 6:0

30.10.2023
Північна Македонія — Україна — 1:2
Вірменія — Люксембург — 1:0