У відбірному циклі Євро-2022 жіноча збірна України здобула дві перемоги поспіль, над Чорногорією (3:1) та Грецією (4:0), і продовжує претендувати на вихід до фінальної частини змагань.
— Після невдалого старту мої підопічні вже не мають права на помилку, для них кожен поєдинок — немов фінальний, — сказала головний тренер жіночої збірної України Наталія Зінченко в коментарі офіційному сайту УАФ. — Ось чому на ці протистояння дівчат не треба було особливо налаштовувати. План був один — виходити на поле й перемагати…
— І все ж протягом матчу в Чорногорії опонентки чимось здивували?
— Ні. Вони діяли в притаманному їм стилі, намагаючись нав’язати нам жорстку боротьбу на кожному клаптику поля. Якщо відверто, то більше дошкуляв сильний вітер, треба було бути готовими до його вибриків. У першому таймі він був нашим союзником, після перерви, навпаки, грав уже за балканок. За рахунку 0:2 чорногорки взяли на озброєння довгі передачі ледь не від свого штрафного майданчика, і відбиватися від їхніх наскоків було нелегко.
— А пропущений гол не викликав у вас побоювання за підсумковий результат?
— Ні, бо перевага в класі України все ж відчувалася. Що ж до пропущеного м’яча, то він став наслідком втрати концентрації нашими захисниками при розіграші стандартного положення. Проте, як і слід було очікувати, ця відносна невдача тільки згуртувала моїх підопічних, і вони додали обертів, атакуючи суперника вже на його половині поля. Невдовзі м’яч утретє опинився в сітці воріт господарок, і питання про переможця можна було зняти з порядку денного.
— Наступний суперник, Греція, був значно серйознішим. Як ви готувалися до цього двобою?
— Повернулися до Києва чартером із Подгориці 19 вересня і проводили тренування на заміській базі «Оболоні» в Бучі.
— Якою інформацією про опонента володіли?
— Переглянули відеозаписи останніх матчів гречанок — з Ірландією та Німеччиною. Вони діяли в дещо іншій манері, ніж чорногорки: намагалися контролювати м’яч, проводити багатоходові комбінації. Є в їхньому складі й футболістки, що виступають за закордонні клуби. Отже, гречанок не можна було недооцінювати.
— Порівняно з поєдинком із чорногорками у стартовому складі з Грецією з’явилися відразу чотири нові гравці…
— Заміна Натії Панцулаї була вимушеною, вона в Подгориці отримала чергове попередження й уже не могла нам допомогти. Але оскільки у збірної України є два рівноцінні склади, то ротація нас не лякала. Тим паче, що ми збиралися взяти на озброєння високий пресинг, аби ускладнити гречанкам контроль над м’ячем, і важливо було, аби всі гравці були максимально готовими фізично.
— Поєдинок із Грецією складався непросто, але ситуація на полі кардинально змінилася після появи в другому таймі Ніколь Козлової…
— Козлова — універсальний гравець, у Подгориці вона діяла на вістрі атаки, виконала великий обсяг чорнової роботи, дещо втомилася, і тому ми вирішили, що із Грецією вона у старті не вийде. Але коли я відчула, що треба підсилити лівий фланг півзахисту, то кинула в бій саме Ніколь. І вона не підвела, двічі замикала гострі передачі партнерок, оформивши дубль. Відрадно, що мої підопічні на цьому не зупинилися, вони нагнітали темп і, скориставшись утомою своїх візаві, довели справу до розгрому.
— Кого б ви виділили серед своїх гравців?
— Я цього ніколи не роблю, у поєдинках із Чорногорією та Грецією ми були сильні командою.
— Що далі?
— Знову зберемося в Києві 19 жовтня для підготовки до наступних поєдинків відбору — домашнього з Ірландією та виїзного з Грецією. Буде важко, але завдяки неймовірній самовіддачі, сподіваюся, ми зможемо досягти бажаного…
ПІСЛЯМАТЧЕВІ КОМЕНТАРІ ТРЕНЕРІВ ЗБІРНИХ ГРЕЦІЇ ТА УКРАЇНИ