Наталія Зінченко: «Швидкий гол надломив суперниць із Греції»

649
Чемпіонат Європи 2022, національна жіноча збірна, женский футбол, женская сборная, МиЗбірна, ЄВРО-2022, Зінченко Наталія,, жіночий футбол, WEURO2022

Здобувши переконливу звитягу в гостях над гречанками (4:0), жіноча збірна України продовжує боротьбу за перепустку до фінальної частини чемпіонату Європи 2022 року.

— Якщо відверто, то я очікувала важкого протистояння в Афінах, — сказала головний тренер синьо-жовтих Наталія Зінченко в коментарі офіційному сайту УАФ. — Мабуть, через наші відчутні кадрові втрати. Але швидкий гол Натії Панцулаї, забитий уже на 5-й хвилині, надломив суперниць, які почали діяти доволі авантюрно. Господарки кинулися великими силами вирівнювати становище, проте не завжди поспішали повертатися до своїх воріт, і мої підопічні максимально скористалися тим, що вони нехтували ігровою дисципліною. Необхідно також зазначити, що стан газону на афінському стадіоні не витримував критики, про якісь багатоходові комбінації не могло бути й мови, але, на щастя, обійшлося.

— Буквально за кілька днів до поєдинку в Афінах стало відомо, що ви не зможете розраховувати на лідерів збірної — Дарину Апанащенко та Ольгу Бойченко, тести яких на коронавірус виявилися позитивними…

— Оскільки до складу делегації з різних причин було включено лише 15 польових гравців, то вибір у мене був доволі обмежений. Та все ж вважаю, що Надія Куніна, яка діяла замість Бойченко на правому фланзі півзахисту, та Яна Калініна, що замінила Апанащенко на позиції під нападником, виправдали сподівання.

— Що ви сказали дівчатам у роздягальні відразу після фінального свистка?

— Передусім — подякувала їм за гру. Нагадала, що залишився ще один поєдинок — із чорногорками, який також треба обов’язково виграти, і тому до нього слід підготуватися дуже відповідально.

— Але ж, погодьтеся, тепер не все залежить тільки від виступу ваших підопічних. Ще треба, щоб у заключному турі в паралельному матчі збірна Ірландії не перемогла Німеччину.

— Знаєте, аби ірландки взяли гору, має статися щось надзвичайне. Усе ж клас німкень значно вищий. Утім, ми передусім повинні зосередитися на своєму поєдинку.

— Уже відомо, коли розпочнеться підготовка до протистояння із чорногорками?

— 23 листопада плануємо зібратися на тижневий збір у Києві. Переконана, що більшість моїх підопічних буде забезпечена ігровою практикою, адже виступатиме в чемпіонаті України.

— І наостанок скажіть, як справи у тих ваших підопічних, що перебувають на самоізоляції.

— Після повернення з Греції я відразу поговорила з кожною з них по телефону. Дівчата почуваються непогано, цього тижня вони мають здати повторні тести, і сподіваюся, що результати будуть негативні. Це дуже важливо, бо із чорногорками бажано зіграти бойовим складом.

ОГЛЯД МАТЧУ