Наталія Зінченко: «Усі гравці готуються у всеозброєнні зустріти новий виклик»

879
Чемпіонат Європи 2022, національна жіноча збірна, женский футбол, женская сборная, МиЗбірна, ЄВРО-2022, Зінченко Наталія,, жіночий футбол, WEURO2022

У 2009 році українські футболістки єдиний раз зуміли пробитися до фінальної частини чемпіонату Європи, і тоді одним із лідерів нашої збірної була Наталія Зінченко.

Незабаром вона може повторити це досягнення вже в якості головного тренера жіночої збірної України, адже найближчим часом на її підопічних чекають два матчі плей-офф із північноірландками, переможець якого й здобуде перепустку до вирішального етапу цих престижних континентальних змагань, що відбудуться 2022 року.

— Команда зібралася в Києві 5 квітня, — сказала керманич жіночої збірної України Наталія Зінченко в коментарі офіційному сайту УАФ. — У моєму розпорядженні 24 гравці, заняття відбуваються на стадіоні ФК «Лівий берег». Згідно з медичним протоколом в перший день провели ПЛР-тестування, усі результати — негативні.

— Чи всі гравці, яких ви хотіли бачити у збірній, прибули до Києва?

— На жаль, із різних причин не допоможуть головній команді країни Юлія Христюк, Катерина Корсун і Вікторія Гірин. Утім, головне, що ключові гравці — у строю і готуються у всеозброєнні зустріти новий виклик.

— Як ви оцінюєте нинішній рівень підготовки підопічних?

— Ті дівчата, що виступають у чемпіонаті України, провели вже по три матчі. Це зовсім непогано, як для ігрового тонусу. До речі, більшість із них пройшла випробування харківським дербі між «Житлобудом-1» та «Житлобудом-2», яке завжди проходить у запеклій боротьбі. Була нагода переконатися, що підопічні перебувають у бойовій спортивній формі.

— Якою останньою інформацією володієте про суперниць?

— Відеозаписів матчів за участю північноірландок вдосталь, отже, буде можливість визначитися з їхніми сильними якостями й вразливими місцями. Оскільки через пандемію чемпіонат Північної Ірландії призупинено, усі члени збірної з місцевих клубів із початку березня перебувають на тренувальному зборі. Ті ж футболістки, що виступають в Англії, мають достатню ігрову практику. Як мені повідомили, усі провідні гравці британок у строю.

Зрештою, в якій спортивній формі перебувають північноірландки, мене не дуже турбує. На мій погляд, головне, аби мої підопічні зіграли у свій футбол — комбінаційний, швидкий. Якщо наші дівчата продемонструють усе своє вміння, то можна буде сміливо розраховувати на здобуття позитивного результату.

Нагадаємо, що перший матч плей-офф Україна — Північна Ірландія відбудеться 9 квітня в Ковалівці на стадіоні «Колос» (початок — о 19.00), матч-відповідь — 13 квітня в Белфасті на стадіоні «Сів’ю» (21.45 — за київським часом).

WEURO2022, національна жіноча збірна, женский футбол, женская сборная, МиЗбірна, Чемпіонат Європи, Зінченко Наталія, жіночий футбол