Новий формат чемпіонатів Європи WU17 і WU19

1238
УАФ, МиЗбірна, Збірна Ю-17, жіночий футбол, футбол збірна, женский футбол, УЄФА, WU19, WU17, Ю-19

З сезону 2021/22 кваліфікація проходитеме у форматі ліг.

Виконавчий комітет УЄФА схвалив новий формат Чемпіонатів Європи з футболу серед дівчат до 17 та до 19 років, який буде сприяти подальшому розвитку молодих гравців в рамках рішучої політики з розвитку жіночого футболу.

Цей формат буде розігруватися у відповідності з наступними ключовими принципами:

Дві ліги
• У першому сезоні всі учасники будуть поділені на дві ліги (А і В) на основі рейтингу коефіцієнтів.

Раунд 1
• У кожній лізі будуть утворені групи по чотири команди, які поведуть боротьбу в форматі міні-турнірів.

• Переможець кожного міні-турніру в лізі В піде на підвищення і виступить в лізі А. Разом з тим, в лігу В відправляться команди, що зайняли останні місця в міні-турнірах ліги А.

Раунд 2
• Другий раунд ліги А замінить нинішній еліт-раунд. Переможці (і краща команда, яка посяде друге місце) зіграють у фінальній стадії.

• По завершенні другого раунду переможці міні-турнірів в лізі В вийдуть в лігу А, тоді як команди, які посіли останні місця в своїх групах в лізі А, вилетять в лігу В і в наступному розіграші виступлять в ній, почавши з першого раунду.

Господарі фінальних турнірів
• Господарі фінальних турнірів займуть в лігах місця відповідно до свого рейтингу і гратимуть у кваліфікації так само, як і інші учасники. Разом з тим, місце у фінальній стадії їм гарантовано незалежно від результатів.

Новий формат помітно підвищить змагальний і конкурентний процеси, адже всі команди гратимуть з рівними по рейтингу суперниками. Разом з тим, у кожної команди як і раніше буде можливість вийти у фінальну стадію.

Також формат гарантує кожній команді як мінімум 5-6 офіційних матчів в сезоні. Всі вони пройдуть в визначених для таких матчів вікнах.

Нарешті, господарі фінальної стадії зможуть проводити офіційні матчі до початку вирішального турніру, що суттєво допоможе їм у підготовці.

Новий формат вступить в силу з сезону 2021/22. У цьому сезоні фінальний турнір для дівчат до 19 років пройде в Чехії, а фінальний турнір для дівчат до 17 років – в Боснії і Герцеговині.