ОФІЦІЙНО. УЄФА скасував правило виїзного гола в єврокубках

668
ОФІЦІЙНО. УЄФА скасував правило виїзного гола в єврокубках

УЄФА офіційно прийняв рішення скасувати правило виїзного гола в плей-офф єврокубків. Зміна набуде чинності вже в наступному сезоні 2021/2022 років.

Дотримуючись рекомендації Комітету з клубних змагань і Комітету з жіночого футболу, Виконавчий комітет УЄФА затвердив пропозицію про скасування так званого правила виїзного гола у всіх своїх клубних турнірах (серед жінок, чоловіків і юнаків) починаючи з кваліфікації сезону 2021/22.

Правило виїзного гола діяло з 1965 року. Нагадаємо, що в двоматчевому протистоянні за рівного рахунку перевагу мала команда, яка забила більше голів на виїзді.

Тепер, при рівному рахунку команди будуть з’ясовувати сильнішого в овертаймі і, якщо знадобиться, серії пенальті.

Коментуючи скасування правила виїзного гола, президент УЄФА Александер Чеферін заявив:

“Правило виїзного гола було невід’ємною частиною турнірів УЄФА з моменту його введення в 1965 році. Однак питання про його скасування обговорювалося на різних зустрічах УЄФА протягом останніх кількох років. Хоча єдиної думки з цього приводу не було, багато тренерів, вболівальники та інші залучені сторони ставили під сумнів його справедливість і висловлювалися за скасування”.

“Буде справедливо сказати, що домашня перевага сьогодні вже не настільки значна, як раніше. Беручи до уваги однаковість ігрового стилю в Європі, а також безліч різних чинників, які призвели до зниження переваги домашнього поля, Виконавчий комітет УЄФА прийняв вірне рішення погодитися з точкою зору, що гол на виїзді більше не повинен мати більшу вагу, ніж м’яч, забитий вдома”, – підбив підсумок президент УЄФА.