Олена Руда – про підсумки та плани НК «Верес» на новий сезон

398
Олена Руда - про підсумки та плани НК «Верес» на новий сезон

Головна тренерка жіночої команди народного клубу Верес Олена Руда підсумувала сезон, що завершився, та розповіла про старт підготовки червоно-чорних до старту нового чемпіонату.

– Олено Олексіївно, як оцінили б виступи команди у сезоні, що минув?

– Чемпіонат загалом був важким. Дівчат переслідували травми. Але якщо підбити загальні підсумки – це гідне восьме місце. Я впевнена, що ми здатні на більше, але на даному етапі і з тим складом, який у нас був – це хороше місце у турнірній таблиці.

– Пригадайте найбільш позитивний момент та найбільш негативний момент під час цього сезону.

– Думаю, що негативний момент – це важка травма нашої гравчині у поєдинку першого кола. Це мабуть один із тих моментів, котрий у памʼяті закарбується надовго. А щодо позитивного моменту – то емоції двох останніх ігор сезону. Це гра з ЕМС-Поділля та Динамо. Це такі емоції, заради яких потрібно грати та бути взагалі у цьому середовищі.

– Виконали план на сезон? Чи все ж таки не вистачило?

– Попередньо керівництво ставило задачу закріпитися у Вищій лізі. У нас, в тренерів – була також своя ціль на цей сезон. Трішки забагато ми втратили у першому колі чемпіонату, десь не дограли ті ігри, багато наших ігор віддали супернику. Тому, враховуючи усі моменти, які були під час цього сезону, перша вісімка – це добре, але можемо краще.

– Як планує жіноча команда Вереса проводити тренувальні збори?

– Зараз команда має відпустку, гравчині активно відпочивають. Відпочивають групками і це радує, що вони завжди разом. Із третього липня попередньо ми плануємо зібратися. Це будуть збори у Костополі. Плануємо розбити підготовку до сезону на три мікроцикли. Є плани провести другий мікроцикл у Млинові, але це залежить не тільки від нас. Плануємо також провести декілька товариських матчів, але наразі ми тільки домовляємося, плануємо. Дат наразі ніяких немає. Ближче до старту зборів буде відомо точно. Це будуть суперники сильніші і, відповідно, слабші, щоб награти різні варіанти. Це будуть команди як Першої, так і Вищої ліги. Ми хочемо під власну гру підбирати суперника.

– Матч у цьому сезоні, котрий для Вас був найкращим?

– Я памʼятаю неймовірну перемогу над Атексом у Млинові. Це суперник нижчого рівня, але нам ця перемога потрібна була як ковток свіжого повітря, щоб впевненість після декількох поразок ми змогли відчути. Тому памʼятаю цю гру. І також домашня гра на штучному полі із ЕМС-Поділля у Рівному. І нехай вона була програшною для нас, але такі футбольні уроки потрібні. Дівчата грали декілька ігор поспіль без основного лідера команди, але відкрили та відчули у собі лідерські якості. Тому саме такі ігри дали нам поштовх у останніх двох іграх, як ми зіграли.

– Наскільки зміниться команда у міжсезоння та чи планує команда підсилюватися?

– Ми сподіваємося, що збережемо наших дівчат. Так, будуть зміни. Вони незначні. Поки не будемо називати прізвищ. Будуть також гравчині на перегляді, але якщо нас все влаштує – будемо намагатися зберегти старий колектив. Здорова конкуренція насправді – це завжди класно, тому плануємо приблизно по одній людині в кожну ланку команди для підсилення. Людина, котра відчуває, що їй дихають у спину, робить неймовірні речі.

– Чи є певні позиції, на які будете найбільше звертати увагу?

– У нас є хороші, талановиті гравці атакувальної ланки, але їм десь не вистачало фарту щоб забивати більше. Приблизно, як і у чоловічій команді. Тому десь акцент на атакувальних гравчинь будемо робити.

Пресслужба НК Верес Рівне