Ольга Басанська: Футбол тим і цікавий, що непередбачуваний

295
Ольга Басанська Футбол тим і цікавий, що непередбачуваний

Захисниця криворізького ЖФК «Кривбас» Ольга Басанська відповіла на питання клубної пресслужби.

– Які твої перші враження від перебування у «Кривбасі»?

– Мікроклімат у команді – просто топ! Приємно працювати у такій атмосфері. Це додає наснаги та допомагає об’єднатися навколо досягнення позитивних результатів. Гарний настрій і віра в себе – важливий інгредієнт у рецепті перемоги.

– Що можеш сказати про стиль керування командою Володимира Єфімако? Виділи три особливості у його роботі.

– Мені імпонує бачення футболу Володимира Олександровича. Він пропагує атакувальний футбол. Звичайно, такий стиль приносить задоволення гравчиням. Ми багато працюємо над тактикою. А під час безпосередньо гри отримуємо корисні підказки. Це не просто емоційні вигуки, а саме конкретне ігрове коригування. Це свідчить про компетенцію і професіоналізм.

– Чому, на твою думку, у жіночому футболі така велика різниця між командами? (Дуже часто матчі закінчуються з рахунком з різницею у 5-8 м’ячів).

– Мені здається, проблема нашого жіночого футболу – відсутність дитячих шкіл, академій, які б виховували футболісток. Крім того, у нас у чемпіонаті дуже мало насправді кваліфікованих тренерів. Сподіваюся, коли я закінчу кар’єру на одного такого стане більше (сміється).

Якщо серйозно, то, звичайно, хотілося б бачити більш конкурентний чемпіонат та давати справжній бій топ-командам у Лізі чемпіонів та на рівні збірних. Все це потребує часу. «Кривбас» – один з тих клубів, які саме і проводять гарну роботу в цьому напрямку.

Тут крута академія і медіа-підтримка команди. Як футболісткам, нам наразі треба тренуватися, аби демонструвати гарну гру, красивий футбол і це теж зробить важливий внесок у розвиток жіночого футболу. Я вірю, що у найближчі роки цілком можливо скоротити дистанцію між найсильнішими європейськими командами та українськими клубами.

– Що можеш сказати про наступного суперника – ЖФК «Атекс»?

– Думаю, тренери поділяться з нами важливою інформацією щодо майбутнього суперника: які в них сильні та слабкі якості та за якою схемою вони грають.  Наразі ж можу сказати, що не слід звертати увагу не результат їх першого матчу (0:8 від «Ладомиру»).

Футбол тим і цікавий, що непередбачуваний… У них дуже досвідчена тренерка Алла Гресь, багато молодих гравчинь, яки мотивовані проявити себе. Впевнена, на нас чекає цікавий поєдинок.

– Чим ти живеш окрім футболу? Розкажи, як проводишь вільний час.

– Я люблю активний відпочинок, захоплююсь багатьма іншими видами спорту. Бувають вихідні, коли можу пограти у великий теніс, покататися на велосипеді. Інколи проводжу час по-домашньому, можу поїхати в місто та просто гуляти.

– Пригадай найемоційніший момент свого життя.

– Найемоційніший і пам’ятний момент був коли ми з «Житлобудом-1» дійшли до 1/16 фіналу Ліги Чемпіонів. Тоді ми здолали за сумою двох матчів кіпрський «Апполон» (1:2 на виїзді та 3:1 вдома).

Саме заради таких моментів кожен з нас і займається цим спортом і обожнює його. Моя мрія – як мінімум повторити, а можливо і перевершити це досягнення з «Кривбасом»!


Гравчині та тренерський штаб ЖФК «Кривбас» відправили на знак підтримки та вдячності ігрову футболку команди окремій десантно штурмовій бригаді ЗСУ (80 ОДШБ). Дякуємо вам, герої! Слава Україні! Слава ЗСУ!

Пресслужба жіночого ФК «Кривбас» Кривий Ріг