Олімпійські ігри Париж-2024: відомі фіналістки змагань (огляд півфіналів)

283

На Олімпіаді-2024 у Парижі визначились усі фіналістки жіночого турніру з футболу. Це сталося за підсумками півфіналів, що відбулися у змагальний день вівторка, 6 серпня.

США — Німеччина

• США та Німеччина вдруге зустрічалися між собою на Олімпіаді після гри на груповому етапі, де перемогли американки — 4:1. У чвертьфіналі ж обидві збірні мінімально подолали своїх суперників, команди Японії та Канади відповідно — 1:0.
  • У першому таймі ініціативою повністю володіли представниці Сполучених Штатів: частіше контролювали м’яч (58%-42%) та завдали п’ять ударів у площину воріт німкень. При цьому забити американкам так і не вдалося — німецька воротарка Анн-Катрін Бергер здійснила п’ять сейвів.
  • У другій половині зустрічі моментів біля воріт Німеччини поменшало. Як наслідок, основний час гри закінчився внічию 0:0 — виявляти сильнішу команду довелося в екстратаймах.
  • Єдиний м’яч у поєдинку на 95-й хвилині забила Софія Сміт, яка перед цим оформила дубль у ворота німкень на груповій стадії. Німецька збірна намагалася перевести гру у серію пенальті, однак одразу тричі ворота американок рятувала голкіперка Алісса Нейхер.

Німеччина — США 0:1
Гол: Сміт, 95

Бразилія — Іспанія

• Бразилія відкрила рахунок вже на шостій хвилині. М’яч залетів у ворота від захисниці Барселони Ірене Паредес. Попри те, що у першому таймі іспанки переважали у контролі м’яча, бразилійки до перерви відзначилися вдруге зусиллями Габі Портільйо — 2:0.
  • Після перерви Іспанія ще активніше почала атакувати ворота Бразилії: завдали 15 ударів, з яких вісім — у площину. Проте замість того, щоб скоротити рахунок, пропустила втретє: Адріана відзначилася голом на 71-й хвилині.
  • Іспанки відіграли один м’яч зусиллями Сальми Паральюело, проте пропустили вже за шість хвилин від Керолін. На 12-й компенсованій хвилині Сальма Паральюело оформила дубль, проте відіграти ще два м’ячі Іспанія не змогла.

Бразилія  Іспанія 4:2
Голи: Паредес (аг.), Портільйо, 45+4, Адріана, 71, Керолін, 90+1 — Паральюело, 85, 90+12

Таким чином, у фіналі за золоті нагороди Парижа-2024 поборються збірні США та Бразилії, натомість Іспанія та Німеччина розіграють бронзові медалі.