Олімпійські ігри Париж-2024: визначилися півфіналісти у жіночому футболі

405
Олімпійські ігри Париж-2024 визначилися півфіналісти у жіночому футболі

На Олімпійських іграх-2024 у Парижі були зіграні матчі 1/4 фіналу жіночого футбольного турніру. За підсумками до стадії 1/2 фіналу увійшли збірні Бразилії, Іспанії, США та Німеччини.

Матч між збірними Франції та Бразилії розпочався з нереалізованого пенальті. На 15-й хвилині зустрічі француженки заробили право на 11-метровий, проте Сакіна Каршауї не змогла завдати результативного удару.

Протягом поєдинку команди виглядали відносно рівно, невеликою ініціативою володіла збірна Франції. Так, підопічні Ерве Ренара більше контролювали м’яч та били по воротах: п’ять пострілів у площину проти двох збірної Бразилії. Щоправда, жодного успішного удару французьким футболісткам завдати так не вдалося.

Натомість бразилійки свій шанс використали. На 82-й хвилині з передачі Адріани рахунок відкрила Габі Портільйо. Цей забитий м’яч став єдиним у зустрічі: збірна Бразилії перемогла з рахунком 1:0.

• Франція — Бразилія 0:1
    Гол: Портільйо, 82

Найрезультативнішим за забитими м’ячами на стадії 1/4 фіналу виявився поєдинок Іспанії проти Колумбії. Так, на 12-й хвилині колумбійки вже повели в рахунку: з передачі Лейсі Марії Сантос забила Майра Рамірес. Іспанки усіма зусиллями намагались зрівняти рахунок у першій половині зустрічі. Команда завдала вісім ударів, з яких три у площину воріт, проти одного збірної Колумбії, проте успіху так і не досягла.

У другому таймі Колумбія знову відзначилась зусиллями Лейсі Сантос. Гравчиня записала на свій рахунок гол та асист у поєдинку. За 10 хвилин до кінця основного часу Колумбія зберігала перевагу у два м’ячі. Проте перевага іспанок таки вилилась у забиті голи. Спершу один м’яч відіграла Дженіфер Ермосо, а на сьомій компенсованій хвилині Ірене Передес перевела гру в екстратайм.

За підсумками 120 хвилин долю матчу визначила серія пенальті. Іспанки реалізували усі чотири своїх можливості, натомість колумбійки влучили лише двічі. Результат — перемога Іспанії.

• Іспанія  Колумбія 2:2 (4:2 — по пен.)
    Голи: Ермосо, 79, Паредес, 90+7 — Рамірес, 12, Сантос, 52

Інтрига у матчі збірних США та Японії зберігалась усі 90 хвилин. Проте сильнішу команду протягом основного часу визначити так і не вдалося. І це при тому, що американки контролювали м’яч з пропорцією 71%-29% відсотків.

У другому екстратаймі, щоправда, команда Емми Хейс таки відзначилась. З асисту Кристал Данн забила Трініті Родман. Її гол став єдиним у протистоянні — 1:0 у підсумку на користь США.

• США  Японія 1:0 (дод. час)
    Гол: Родман, 105+2

Без голів в основний час також обійшлись збірні Канади та Німеччини. У першому таймі впевненішими виглядали німкені, проте у другій частині зустрічі канадкам вдалося повернути матч під свій контроль. Команда з Північної Америки завдала вісім ударів проти трьох німецької збірної, проте сім з них пройшли повз ворота, а один був заблокований захисницею збірної Німеччини.

В екстратаймі команди обмінялись небезпечними моментами, проте забити так і не змогли. Долю поєдинку визначила серія післяматчевих ударів, за підсумками якої сильнішою виявилась збірна Німеччини. У півфіналі олімпійського турніру вона зіграє зі збірною США, з якою вже зустрічалась у груповому етапі. Тоді збірна США перемогла з рахунком 4:1.

• Канада — Німеччина 0:0 (2:4 — по пен.)