Олімпійські ігри Токіо-2020. Визначилися призери олімпійського турніру з жіночого футболу

872

В Токіо визначилися усі призери Олімпійських Ігор 2020 з жіночого футболу.

Жіноча збірна США з футболу виграла бронзові медалі Олімпійських ігор у Токіо. У матчі за третє місце американки, які в півфіналі мінімально поступилися Канаді (0:1), в результативному матчі обіграли Австралію.

До перерви команди на двох забили чотири голи, а лідер американської команди Меган Рапіно пішла в роздягальню з дублем.

Ще три м’ячі припали на другу 45-хвилинку. Австралійки скоротили відставання до мінімуму на останній хвилині основного часу, але залишилися без медалей.

sportarena

Матч за 3 місце
Австралія – США – 3:4
Голи: Керр 17, Форд 54, Гельник 90 – Рапіно 8, 21, Ллойд 45, 51

Олімпійськими чемпіонками вперше стали канадки.

У Токіо розіграли олімпійські медалі в жіночому футболі. Вперше в історії “золото” завоювала Канада, яка у фіналі здолала збірну Швеції.

Незважаючи на те, що канадки обіграли в минулому матчі головних претенденток на “золото” США – чинних чемпіонок світу та чотириразових олімпійських чемпіонок, – фаворитками все одно вважалася збірна Швеції.

І саме шведки відкрили рахунок у фінальному матчі, коли на 34-ій хвилині у ворота “кленових” забила нападниця шведського “Геккена” Стіна Блакстеніус.

Проте в другому таймі Канаді вдалося заробити пенальті після фолу Аманди Ілестедт проти Крістін Сінклер. Другий матч поспіль одинадцятиметровий довірили бити півзахисниці “Челсі” Джессі Флемінг.

Гол Флемінг з пенальті на 67-ій хвилині дозволив перевести гру в екстратайм – учетверте в історії Олімпіад і вперше за 13 років.

Проте всі попередні рази чемпіонки визначалися в додаткових таймах. У 2021-му для цього знадобилася серія післяматчевих пенальті.

Після п’яти виділених спроб для кожної команди рахунок досі був рівним – 2:2.

Шведки Косоваре Асллані та Каролін Сеґер не забили пенальті. Один вдалося відбити канадській воротарці Стефані Лаббе, яка грає якраз за шведський “Русенгорд”. Влучними були лише Наталі Бйорн та Олівія Скуг.

У Канади були успішними Флемінг і Діенн Роуз. Не забила Ванесса Жиль. А шведська голкіперка “Атлетіко Мадрід” Гедвіг Ліндаль відбила одразу два м’яча.

Проте вирішальними стали черговий сейв Лаббе та гол Джулії Ґроссо.

Канада здобула історичну перемогу з рахунком 1:1 (3:2).

suspilne.media

Фінал
Швеція – Канада – 1:1 (по пен. 2:3)
Голи: Блектеніус 34 — Флемінг 66 пен

Цікаві факти

• Історичним фінал став не лише через дебютне “золото” Канади, а й тому, що переможниць уперше визначила післяматчева серія пенальті.
  • Швеція тим часом програла другий олімпійський фінал поспіль. У 2016 році збірна поступилася Німеччині й цього разу також лишилася зі “сріблом”.
  • Збірна США, яку Канада сенсаційно вибила з турніру на стадії півфіналу, здобула “бронзу”, обігравши в матчі за третє місце Австралію – 4:3.
  • Нагадаємо, що на жіночому олімпійському турнірі працювали українські арбітри. Катерина Монзуль та Марина Стрілецька судили поєдинки групового етапу Китай — Бразилія і Канада — Велика Британія, а також півфінал США — Канада.

Розклад матчів

За результатами матчів чоловічих та жіночих змагань з футболу можна спостерігати на офіційному сайті OI Токіо-2020.