Португалія замінить росію на жіночому ЄВРО-2022

576
UEFA, УЄФА, УЕФА

Рішення УЄФА щодо найближчих турнірів у контексті відсторонення російських клубів та збірних. 

Виконавчий комітет УЄФА провів сьогодні зустріч і ухвалив низку рішень на додаток до ухвали від 28 лютого 2022 року про виключення всіх російських збірних та клубів з турнірів УЄФА до подальших повідомлень. Рішення були прийняті з метою забезпечення безперешкодного проведення турнірів у безпечних та спокійних для всіх учасників умовах.

Виконком УЄФА ухвалив такі рішення:

Ліга націй УЄФА-2022/23

 • росія не візьме участь у групі 2 ліги B і автоматично займе у ній четверте місце. Відповідно, після завершення групового етапу вона займе підсумкове 16-е місце серед усіх команд ліги В і буде знижена до класу.

ЄВРО-2022 серед жінок (фінальний турнір)

 • росія не візьме участі у групі C фінальної стадії ЄВРО-2022, яка пройде з 6 по 31 липня в Англії. Її замінить збірна Португалії, яку росіянки перемогли у стикових матчах.

Європейська кваліфікація жіночого КС-2023

 • Збірна росії не провела через дискваліфікацію два квітневі відбіркові матчі у групі E (де також виступають збірні Данії, Боснії та Герцеговини, Чорногорії, Мальти та Азербайджану). росіянки не візьмуть участь у матчах розіграшу, що залишилися. Результати всіх попередніх матчів за їх участю відмінено, і в них росії присуджено технічні поразки. Наразі боротьба у відбірковій групі E ведеться серед п’яти команд.

Чемпіонат Європи-2023 Ю-21

 • Збірна росії не провела через дискваліфікацію два квітневі відбіркові матчі у групі С (де також виступають збірні Іспанії, Словаччини, Мальти, Литви та Північної Ірландії). Росіяни не візьмуть участь у матчах розіграшу, що залишилися. Результати всіх попередніх матчів за їх участю відмінено, і в них росії присуджено технічні поразки. Наразі боротьба у відбірковій групі С ведеться серед п’яти команд.

Ліга чемпіонів УЄФА, Ліга Європи УЄФА, Ліга конференцій УЄФА, Ліга чемпіонів УЄФА серед жінок та Юнацька ліга УЄФА

 • У сезоні 2022/23 у єврокубках не буде представників росії. У силу цього відповідно до принципів, прописаних у регламентах чоловічих та жіночих турнірів, було змінено схему доступу команд до єврокубків.
 • До того ж, для розрахунку клубного рейтингу асоціацій на сезон 2022/23 росії буде нараховано найменшу кількість балів, набраних її клубами за останні п’ять сезонів, а саме 4,333 бали у чоловічому футболі та 1,750 бали у жіночому.

Футзальний ЄВРО-2022 серед жінок (фінальний турнір)

 • Збірна росії не візьме участі у фінальній стадії (за участю Португалії, Іспанії та України), матчі якої відбудуться 1 та 3 липня у Португалії. Її замінить збірна Угорщини, яка посіла за росією друге місце у першій групі основного раунду кваліфікації.

Футзальний ЄВРО-2022/23 серед жінок

 • Збірна росії здобула пряму путівку до групи 4 основного раунду. Так як путівки в основний раунд надаються трьом переможцям груп і найкращому представнику другого місця попереднього раунду, місце росії займе друга найкраща команда з числа других місць попереднього раунду.

Футзальна Ліга чемпіонів УЄФА-2022/23

 • У сезоні 2022/23 у футзальній Лізі чемпіонів не буде представників росії.

Європейська кваліфікація на КС-2024 з футзалу

 • Під час жеребкування основного раунду росію замінить збірна Норвегії, яка була в попередньому раунді найкращою серед володарів третіх місць.

Юнацькі турніри у сезоні 2022/23

 • Збірні росії не візьмуть участь у розіграші чемпіонатів Європи-2022/23 серед юнаків до 17 та 19 років. Збірні, які потрапили до груп з росіянами, ведуть боротьбу у міні-турнірах за участю трьох команд.
 • Збірні росії не візьмуть участь у розіграші чемпіонатів Європи серед дівчат до 17 та 19 років. У кожному турнірі пройде по одному додатковому міні-турніру за участю трьох команд.

Кубок регіонів-2022/23

 • Представника росії у проміжному раунді замінить володар другого місця групи 1 попереднього раунду.

Заявки на проведення ЄВРО-2028/32

Виконавчий комітет УЄФА оголосив, що заявки російського футбольного союзу (РФС) на проведення ЄВРО-2028 та ЄВРО-2032 визнані недійсними відповідно до статті 16.02 регламенту про подання заявок на фінали та фінальні стадії турнірів УЄФА.

Виконавчий комітет УЄФА залишається в готовності до проведення додаткових засідань для переоцінки правової та фактичної ситуації в міру її розвитку та прийняття подальших рішень, якщо це буде потрібно.

УЄФА