Сергій Сапронов – про підготовку до Турніру розвитку УЄФА

288
УАФ, МиЗбірна, Збірна Ю-17, тренер жіночих збірних, жіночий футбол, футбол збірна, женский футбол тренер, Сергій Сапронов

Дівоча збірна України з футболу (WU-17) прибула до румунського міста Буфтя, що в 20 кілометрах від столиці, Бухареста, де візьме участь у традиційному Турнірі розвитку УЄФА.

— Ці змагання займають помітне місце в спортивному календарі, — сказав головний тренер дівочої збірної України Сергій  Сапронов у коментарі офіційному сайту УАФ. — Передусім, у дівчат з’явився доволі рідкісний шанс продемонструвати своє вміння на міжнародній арені, по-друге, кращі з них потраплять на олівець керманичів збірних, які восени проведуть поєдинки першого раунду відбору чемпіонату Європи-2024 серед 17-річних. Ось чому не тільки ми чекали цього квітневого іспиту з таким нетерпінням. Користуючись нагодою, хочу подякувати керівництву Румунської футбольної федерації, яка подбала про організацію для українок в Буфті ще й чотириденного тренувального збору.

— Дівоча збірна України (WU-17) недавно завоювала право восени виступати в Лізі А відбору Євро-2024. Скільки футболісток, що здобували цю путівку, залишилося з того складу під вашою орудою?

— Шість. Ті, що вибули за віком, сподіваюся, зможуть закріпитися вже в молодіжній жіночій збірній України. Решту потенційних кандидаток будемо переглядати якраз на турнірі в Румунії і вже влітку під час безпосередньої підготовки до стартового раунду Євро-2024.

— Скільки всього українок приїхало до Румунії?

Двадцять. Буквально в останній момент із різних причин довелося зробити відразу декілька замін. Кістяк збірної складають футболістки «Ладомира».

До речі, згідно з регламентом Турніру розвитку УЄФА кожна з футболісток повинна зіграти щонайменше 90 хвилин у трьох запланованих поєдинках. Як бачите, шанс проявити себе буде в кожної учасниці. Ще один цікавий нюанс: у випадку нічийного підсумку в основний час відразу пробиватиметься серія післяматчевих пенальті. Тож під час підготовки доведеться ще й шліфувати вміння влучно стріляти з 11-метрової позначки. А відсутність ігрової практики намагатимемося компенсувати максимальною налаштованістю.

— Що скажете про майбутніх конкуренток?

— Важливо, що вони представляють різні футбольні школи. Як на мене, збірні Азербайджану, Греції та Румунії — гідні суперниці, буде цікаво кинути їм виклик.

Нагадаємо, у березні підопічні Сергія Сапронова здобули право на підвищення в класі. У групі В6 другого раунду відбору Євро-2023 (WU-17) українки завдяки перемогам над Болгарією (2:1) та Латвією (5:0) забезпечили собі першу сходинку та повернення до вищого дивізіону.

WU17 Підготовку до матчів євровідбору розпочато