UEFA: відкласти найближчі турніри і матчі клубів та збірних

506
УЄФА, футбол, жіночий футбол, УАФ, женский футбол, WEURO2022, COVID-19, короновірус, Виконком УЄФА

За повідомленням офіційного сайту УЄФА: 17 березня, УЄФА провів відеоконференцію за участю футбольного співтовариства. УЄФА проявив безпрецедентну солідарність і віддав пріоритет тому, щоб завершити національні турніри. Заснована робоча група, яка вивчить можливості дограти Лігу чемпіонів і Лігу Європи. УЄФА оголосив про перенесення ЄВРО-2020 року, свого флагманського турніру для національних збірних, який планувалося провести в червні-липні цього року. УЄФА ставить за головне – здоров’я всіх, хто причетний до футболу, і хоче уникнути непотрібного тиску на громадські служби в країнах, що приймають матчі. Перенесення дозволить дограти всі національні турніри, які були припинені через надзвичайну ситуацію з COVID-19.

Всі найближчі турніри і матчі УЄФА (включаючи товариські) серед чоловічих і жіночих клубів і збірних відкладені до подальших розпоряджень. Стикові матчі чоловічого ЄВРО-2020 і спаринги чоловічих збірних, які були заплановані на кінець березня, пройдуть на початку червня, якщо дозволить поточна ситуація.

Виконавчий комітет УЄФА прийняв рішення за підсумками відеоконференції за участю президентів і генсеків всіх 55 національних асоціацій, представників Асоціації європейських клубів, організації Європейські ліги і профспілки гравців FIFPro Europe. Головував на конференції президент УЄФА Александер Чеферін. Метою конференції було виробити чіткий план, як вийти з ситуації з великою кількістю незіграних матчів, що виникла через поширення вірусу по всьому континенту.

  • Фінальний турнір чоловічого ЄВРО-2020 року, який повинен був пройти з 12 червня по 12 липня 2020 року, відбудеться з 11 червня по 11 липня 2021 року, аби ЄВРО-2020 став справжнім святом футболу для вболівальників з усього континенту.
  • Фінальні стадії Ліги націй УЄФА, молодіжного і жіночого ЄВРО, які повинні були відбутися в червні-липні 2021 року, також будуть перенесені.
  • Намір завершити всі внутрішні і європейські клубні змагання до кінця поточного спортивного сезону, тобто найпізніше до 30 червня 2020 року, якщо ситуація покращиться і відновлення матчів буде доречним і розсудливим.
 
Александер Чеферін сказав:
“Ми керуємо спортом, яким живе і дихає величезна кількість людей, пригнічений цим невидимим і швидко рухаються противником. Саме в такі моменти футбольне співтовариство має проявити відповідальність, єдність, солідарність і альтруїзм”.
“Здоров’я уболівальників, персоналу і футболістів має бути нашою головною турботою. Виходячи з цього, УЄФА запропонував варіанти, як безпечно завершити турніри цього сезону, і я пишаюся реакцією моїх колег по європейському футболу. Відчувався істинний дух співпраці. Всі розуміли, що потрібно чимось то пожертвувати, щоб досягти найкращого результату “.”Хочу подякувати Асоціацію європейських клубів, представників Європейських ліг і FIFPro Europe за співпрацю і відмінну роботу, виконану сьогодні. Від душі хочу подякувати всім 55 національних асоціацій, їх президентів і генеральних секретарів, а також моїх колег з Виконавчого комітету УЄФА за підтримку і мудрі рішення . Деталі будуть продумані в найближчі тижні, але ми досягли домовленості по основних моментах, і це величезний крок. Всі ми довели, що є відповідальними лідерами. Ми продемонстрували солідарність. Сьогодні ми цього досягли”.”Хотів би подякувати ФІФА і його президента Джанні Інфантіно, який дав зрозуміти, що ФІФА зробить все, щоб новий календар спрацював. Перед обличчям цієї кризи футбол показав свої кращі сторони: відкритість, солідарність і толерантність”, – підсумував Чеферін.

Рішення про дати проведення матчів інших чоловічих і жіночих турнірів УЄФА серед клубів і збірних будуть прийняті і оголошені найближчим часом.