В Чопі відбувся «І турнір пам’яті Ф.Варги» з жіночого футболу

587
Чоп, Федерація футболу Закарпаття, турнір серед дівчат, футбол дівчата, жінки футбол, ФФЗ, футбол область, Закарпаття, женский футбол, Варга
(Федерація футболу Закарпаття): 13 квітня на чопському стадіоні «Локомотив» пройшов футбольний турнір пам’яті видатного футбольного діяча краю, гравця команд Вищої ліги СРСР, відомого футбольного арбітра, одного з кращих тренерів в історії жіночого футболу Закарпаття, колишнього голови комітету арбітрів ФФЗ та голови комітету жіночого футболу ФФЗ Федора Золтановича Варги.

Майже 60 років Федір Варга віддав футболу Закарпаття, тож проведення турнірів – данина пам’яті людині.

На урочистому відкритті юних футболісток привітали Чопський міський голова Валерій Самардак, голова комітету жіночого футболу ФФЗ Василь Ізай, доньки Федора Варги Вікторія Федорівна та Моніка Федорівна. Валерій Самардак подякував донькам за те, що приїхали на турнір пам’яті їх батька, уродженця м.Чоп, і вручив їм букети квітів та портрети батька, де він перебуває на футбольному полі. Поки живе пам’ять про людину, вона живе у серцях і думках. І дуже добре, що людей, які віддали життя футболу, не забувають. Хто пам’ятає своє минуле, має право на майбутнє.

Участь у турнірі взяли 5 команд із Ужгорода, Виноградівського, Хустського, Міжгірського районів та футбольний клуб із В.Доброні Ужгородського району. На жаль, через проблеми з транспортом не змогли приїхати команди Ясіня, Дубового, Іршави, Мукачівського району. А команда Берегівщини виступала на турнірі в Угорщині. Було вирішено провести змагання за коловою системою. Відбулося 10 матчів. Не зважаючи на результати, всі поєдинки проходили дуже напружено і видовищно. Практично в кожній команді були лідери, які вели гру. Матчі проходили на двох полях стадіону «Локомотив», а за поєдинками спостерігало багато любителів футболу. Часто дії молодих футболісток отримували схвальні відгуки вболівальників, а інколи зривали аплодисменти. І ще одна деталь кинулася у вічі. Після зіткнень і падінь ніхто з футболісток, як це ми бачимо в чоловічому футболі, не лежав на газоні. Вони відразу піднімалися й продовжували гру. Тут є чому повчитися у жінок.
Чоп, Федерація футболу Закарпаття, турнір серед дівчат, футбол дівчата, жінки футбол, ФФЗ, футбол область, Закарпаття, женский футбол, ВаргаБез поразки всі поєдинки провела досвідчена команда Ужгорода, яка вже за тур до завершення забезпечила собі перемогу в турнірі. Дуже перспективна і зовсім юна команда В.Доброні справила гарне враження: вона вражала своєю фізичною готовністю і жагою до боротьби, але досвід брав верх, і великодоброньська команда замкнула турнірну таблицю. Але це дуже перспективна команда в майбутньому.

Напружену боротьбу за два призові місця вели команди ДЮСШ «Колос» Виноградівський р-н, ДЮСШ Хустський р-н та команда ДЮСШ Міжгірський р-н. Якщо виноградівки й хустянки намагалися демонструвати технічний футбол, то представниці Міжгір’я продемонстрували чудову фізичну готовність і волю до перемоги. На цей раз досвід узяв верх, але в недалекому майбутньому дівчата з Міжгір’я зможуть виборювати високі місця на турнірах нашого краю. Дуже достойну гру демонстрували гравці, але все ж на фоні команди виділялися голкіпер Аліна Магдич і центральний захисник Яніна Дербак. Аліна вже стала основним голкіпером збірної області, а ось у Яніни попереду хороше майбутнє. Срібні медалі вибороли дівчата Виноградівщини, «бронза» дісталася команді Хустщини.

На урочистому нагородженні учасниць турніру привітав депутат Верховної Ради України Роберт Горват, який подарував команді-переможниці комплект футбольної форми, а всім командам – солодощі. Він також взяв участь у нагородженні учасниць турніру. Роберт Горват, Валерій Самардак та Василь Ізай вручили призи кращим гравцям турніру. Оргкомітет визнав кращим голкіпером Аліну Магдич із команди Міжгірського р-ну, захисником – Євгенію Швечікову – Виноградівський р-н, нападником – Каріну Флору – Хустський р-н. Приз наймолошого гравця турніру отримала Вівієн Пап із В.Доброні. А приз найкращого гравця турніру було вручено футболістці Ужгорода Вікторії Рапі. Команди В.Доброні та Міжгір’я отримали Подяки за участь, а команди Виноградівщини та Хустщини – Дипломи та срібні й бронзові медалі. Золоті медалі і Кубок за перемогу вручені команді Ужгорода.

Турнір пройшов на високому організаційному рівні і приніс багато користі юним футболісткам. Але, найголовніше, вшановано пам’ять людини, яка віддала себе футболу. Головними організаторами турніру стали Управління молоді та спорту Закарпатської ОДА, Федерація футболу Закарпаття, Чопська міська рада та «Спорт для всіх». Велике спасибі Чопському міському голові Валерію Самардаку, в.о.директора Чопської ДЮСШ Сергію Мотринцю, народному депутату України Роберту Горвату. Окрему подяку також висловлюємо Йожефу Боднару, президенту ФК «Витязь» (Концово) за забезпечення учасниць питною водою «Моя вода».

Оргкомітет вирішив проводити щорічно у м.Чоп турнір пам’яті видатного футбольного діяча Федора Варги.

Степан СЕЛМЕНСЬКИЙ

Чоп, Федерація футболу Закарпаття, турнір серед дівчат, футбол дівчата, жінки футбол, ФФЗ, футбол область, Закарпаття, женский футбол, Варга