Валерій Паламарчук: «Ми були сильні командою, продемонструвавши бійцівську вдачу»

662
МиЗбірна, WU-19, жеребкування, жеребкування УЄФА, Чемпіонат Європи 2019/2020, дівоча збірна України з футболу, Ю-19, УЕФА, Паламарчук, ФФУ збірні, UEFA WU-19 draw

Mолодіжна жіноча збірна України повернулася з Нідерландів, де змагалася в груповому турнірі Ліги А чемпіонату Європи.

— До Країни тюльпанів виїжджали всі найсильніші на сьогодні наші гравці, — сказав головний тренер збірної України WU-19 Валерій Паламарчук у коментарі офіційному сайту УАФ. — Із найголовнішим завданням ми впоралися, подовживши прописку серед кращих команд континенту.

— Згідно з календарем українкам на старті довелося зясовувати стосунки з господарками, яких більшість експертів називала фаворитами групового турніру…

— Знаєте, якщо відверто, то для нас не мало особливого значення, із ким починати, адже решта учасниць посідала значно вищі місця в рейтингу. Турбувало хіба те, що ми взагалі не володіли інформацією про господарок, хто в них лідери, в якому стилі вони грають. Ось чому не залишалося нічого, окрім як налаштовувати дівчат зіграти у свій футбол: щільно опікати суперниць на підступах до свого штрафного майданчика, за першої нагоди вибігати в контратаки. І загалом, на мою думку, ми не заслуговували на таку розгромну поразку — 1:4.

— А про наступних опоненток, шотландок, інформації вже не бракувало?

— Ми вже були в курсі, що п’ять представниць цієї збірної виступають у чемпіонаті Англії, зрештою, у нас був відеозапис стартового поєдинку британок з австрійками. Передусім важливо було не програти. Віддам належне підопічним — навіть пропустивши відразу по перерві, вони не запанікували, намагалися грати в пас, і саме після чітко розіграної багатоходівки Юлія Христюк на 90-й хвилині вирівняла становище — 1:1. Якби ми поступилися, то це було б несправедливо.

1 раунд ЄВРО-2022 WU-19. Молодіжна збірна України зберігає місце в Лізі А

— У заключному турі українки зустрічалися з австрійками, які завдяки двом перемогам поспіль уже забезпечили собі перше місце. Це якось позначилося на настрої суперниць?

— Ні, вони діяли в притаманному їм атакувальному стилі, жорстко зустрічали при втраті м’яча. Проте ми зуміли дати їм бій. До речі, напередодні останнього поєдинку дівчатам у відеозверненні побажали продемонструвати свої найкращі якості жіноча збірна України, футболісти національної збірної Георгій Бущан, Олександр Зінченко, Андрій Пятов. Це стало неабиякою підмогою. І хоча територіальною перевагою володіли австрійки, але ми відповідали на кожну їхню атаку контрвипадом. Прикро тільки, що під завісу поєдинку дозволили суперницям забити. Та все ж, як з’ясувалося невдовзі, поразка з мінімальним рахунком дозволила нам за додатковими показниками фінішувати третіми й залишитися в Лізі А, бо в паралельному матчі шотландки розгромно поступилися господаркам.

— Кого б ви відзначили серед підопічних?

— Не буду цього робити, ми були сильні командою, продемонструвавши бійцівську вдачу.

— Що далі?

— Наприкінці листопада відбудеться жеребкування, і ми довідаємося, хто буде нашими суперниками в груповому турнірі другого раунду. Тоді ж стане відома й країна-господар.

Євро-2022 (WU-19). Ліга А. Група 1
Австрія — Шотландія — 1:0
Нідерланди — Україна — 4:1
Шотландія — Україна — 1:1
Нідерланди — Австрія — 0:1
Україна — Австрія — 0:1
Шотландія — Нідерланди — 0:3

1 раунд ЄВРО-2022 WU-19. Молодіжна збірна України зберігає місце в Лізі А