Валерій Паламарчук: «Ми були сильні командою»

656
Валерій Паламарчук
Photo by Aleksandr Bukh

Молодіжна жіноча збірна України WU-19 в Ізраїлі посіла третє місце в груповому турнірі першого раунду відбору Євро-2023, залишившись у Лізі А.

— Я сподівався, що складемо конкуренцію фаворитам і досягнемо потрібного результату в поєдинку з господарками, але підопічні перевершили себе, зігравши внічию з австрійками, і самої дещиці їм забракло, аби не поступитися в компенсований час німкеням, — сказав головний тренер нашої збірної Валерій Паламарчук у коментарі офіційному сайту УАФ.

— До речі, останнім часом жереб постійно зводить у груповому раунді чемпіонату Європи збірні України й Австрії, і лише зараз, в Ізраїлі, нашим дівчатам вдалося не програти…

— Справді, ми двічі поступилися з однаковим рахунком 0:1 на змаганнях у Нідерландах та Австрії й ось тільки з третьої спроби таки підписали мирну угоду. Підопічні зіграли тактично грамотно, вправно діяли у відборі, не дозволивши суперницям знаходити вразливі місця на флангах. На висоті була й наш воротар Катерина Боклач, довівши, що не випадково є основним кіпером французького «Гренобля». Як на мене, нічию з австрійками ми заслужили.

— А що завадило збірній України в другому турі не програти німкеням?

— Необхідно уточнити, що ключові гравці збірної України у своїх клубах діють першим номером, а в матчах з австрійками та німкенями довелося грати від оборони, і не завжди вистачало вміння потрібної миті перешикуватися, надійно зіграти при підстраховці. І німкені в компенсований час таки схилили шальки терезів на свій бік.

— А те, що в підсумку вони фінішували слідом за австрійками, це несподіванка?

— Не думаю. Оскільки це був перший раунд відбору, то за Німеччину виступали гравці, на рік молодші за своїх візаві. А от уже наступної весни, коли визначатимуться учасники фінальної частини континентальної першості, переконаний, буде задіяна основа.

— Аби залишитися в елітному дивізіоні, у заключному поєдинку, із господарками, нашим дівчатам достатньо було не програти…

— Я налаштовував підопічних тільки на перемогу, і вони діяли з акцентом на атаку. Навіть коли на 54-й хвилині з поля за повторне попередження було вилучено Дар’ю Борисюк, то ізраїльтянок від неприємностей врятувала поперечина, на жаль, не було реалізовано й вихід віч-на-віч із воротарем суперниць. І все ж заради справедливості слід сказати, що вже в компенсований час господарки здобули право на небезпечний  штрафний метрах у 18-ти навпроти воріт, проте схибили…

— Усі звернули увагу на те, що в трьох матчах в Ізраїлі ви задіяли лише 15-х футболісток із 20-ти заявлених…

— Знаєте, я не прибічник того, аби проводити заміни, як то кажуть, для годиться… Хоча не можна сказати, що в нас була довга лава запасних, проте слід врахувати, що з попереднього раунду відбору на Євро залишилися тільки вісім гравців, решті бракувало міжнародного досвіду.

— Окрім воротаря Катерини Боклач, ще когось виокремите?

— Ні, бо ми були сильні командою.

— Що далі?

— 7 грудня відбудеться жеребкування другого раунду відбору Євро-2023. Тоді й довідаємося і про майбутніх опонентів, і про те, хто буде господарем турніру. Я переконаний, що й наступної весни мої підопічні не підведуть, а з часом у футболісток з’явиться більше шансів пробитися до жіночої збірної України.


Результати матчів: 

08.11 – Австрія – УКРАЇНА – 1:1
08.11 – Німеччина – Ізраїль – 5:0

11.11 – Німеччина – УКРАЇНА – 2:1
11.11 – Австрія – Ізраїль – 3:1

14.11 – Австрія – Німеччина – 2:1
14.11 – Ізраїль – УКРАЇНА – 0:0


Збірна України WU-19 зберігає прописку у елітній Лізі А