Василь Ізай: «2019 рік був успішним для жіночого футболу Закарпаття»

398

(Федерація Футболу Закарпаття, Володимир ТАРАСЮК): Підсумки року підбиваємо в жіночому футболі з головою відповідного комітету Федерації футболу Закарпаття Василем Ізаєм.

– Василю Михайловичу, яким був 2019 рік для жіночого футболу області?
– Думаю, успішним. Адже все, що заплановано, виконано. Крім Суперкубка. Було вже пізно в листопаді (після чемпіонату області) проводити ці змагання. Організуємо в березні.

– Які головні заходи склали річну програму розвитку?
– Новорічно-різдвяний турнір мали в Ужгороді; у Тячеві – до 8 Березня. Також наші команди виступили у змаганнях пам’яті Федора Варги. Брали участь і в чемпіонаті України. Зокрема, у квітні серед спортсменок U-16 в Умані з 12 команд стали п’ятими. Десь травми далися взнаки, але результатом задоволений. У травні в Калуші з-поміж дівчат U-14, які представляли 27 колективів із вищої та першої ліг, зіграли 6 матчів: 5 виграли, в одному поступилися й із хорошою різницею м’ячів (26–6) посіли 7 місце. Теж добрий результат, адже потрапили до вісімки кращих, яка отримала право грати у вищій лізі. На попередньому етапі переграли чемпіонок змагань, але в «плей-оф» недооцінили тернополянок. Могли бути й вище. У липні вже в Ковелі серед 15-річних із 14 команд фінішували шостими. У жовтні відбувся чемпіонат області (на фото). У Середньому суперничали команди 2003–2004 та 2005–2006 років народження. Зі старших перемогли хустянки, а в молодших команда з Великої Доброні. Із Хуста до олімпійського резерву зарахували Олександру Губаль. Таким чином, у 2019 році не сиділи, склавши руки. Із нами рахуються в Україні, є дівчата, із якими можна працювати на результат. В усіх вікових групах футболістки набираються досвіду. Це важливо.

– Які виклики стоятимуть перед жіночим футболом у 2020 році?
– Хочеться покращити результати. Добре б чемпіонат області проводити так, як у хлопців – календарні ігри, а не зональні. Хотілося б мати більше спонсорів, меценатів. До речі, принагідно хочу подякувати за підтримку голові ФФЗ Іванові Дурану, екс-начальнику управління молоді і спорту облдержадміністрації Віталію Ерфану, президенту Всеукраїнської асоціації жіночого футболу України та голові комітету жіночого футболу УАФ Валерію Лунченку, який виділяв кошти для зборів. Саме завдяки такій допомозі і наш рівень виріс. А загалом жіночий футбол Закарпаття вийшов стрімко зі складної ситуації, у якій опинився. Водночас роботи в нас іще багато. Але вірю: усе вийде. Головне – працювати.

– На завершення що б побажали прихильникам жіночого футболу?
– Вітаю всіх, а особливо наших дівчат і тренерів із Новим роком та Різдвом Христовим. Бажаю удачі, мати бажання займатися футболом, щоб у новому році ми мали календарний турнір. На це потрібні фінанси, як і на участь у чемпіонаті України в усіх вікових групах. Будемо вірити в краще!