Відбір ЧЄ-2022 WU19: визначилися дати матчів збірної України

966
МиЗбірна, WU-19, женский футбол, жіночий футбол, жеребкування УЄФА, Чемпіонат Європи, дівоча збірна України з футболу, Ю-19, Паламарчук, UEFA WU-19 draw, #WU19EURO

Молодіжна жіноча збірна України до 19 років зіграє у Лізі А, де їхніми суперницями будуть Нідерланди, Шотландія та Австрія.

Нагадаємо, що у березні 2021 року відбулося жеребкування першого раунду чемпіонату Європи серед жінок до 19 років, в якій взяла участь рекордна кількість команд – 52. Турнір буде проходити в новому форматі, що нагадує формат Ліги націй УЄФА.

Новий формат з дворічним циклом замінює старий формат кваліфікації з відбірковим і елітним раундами. Він включає раунди групових міні-турнірів з підвищенням і пониженням у класі. Фінальна стадія відбудеться в 2022 році в Чехії. Збірна Чехії має автоматичну путівку в фінальний турнір, але візьме участь в двох перших раундах. Турнір повертається після перерви, яка була пов’язана з пандемією COVID-19, що не дозволила провести чемпіонат в сезонах 2019/20 і 2020/21.

За підсумками жеребкування було визначено місце та дати проведення у групі А1. У період з 19 до 27 жовтня 2021 року підопічні Валерія Паламарчука зіграють у Нідерландах.

Розпочнуть свої виступи синьо-жовті матчем з господарками групи – збірною Нідерландів (20 жовтня), через два дні суперницями українок стануть футболістки збірної Шотландії (23 жовтня), а завершуватимуть груповий етап наші гравчині 26 жовтня з командою Австрії.

Жеребкування першого раунду

ЛІГА А

Група А1: Нідерланди, Шотландія, Австрія, УКРАЇНА

Група А2: Франція, Швеція, Ісландія, Сербія

Група А3: Німеччина, Бельгія, Росія, Словенія

Група А4: Данія, Фінляндія, Угорщина, Туреччина

Група A5: Швейцарія, Англія, Ірландія, Північна Ірландія

Група A6: Іспанія, Чехія, Португалія, Словаччина

Група A7: Норвегія, Італія, Польща, Азербайджан

ЛІГА В

Група В1: Білорусь, Фарерські острови, Північна Македонія, Кіпр

Група В2: Греція, Болгарія, Литва, Казахстан

Група B3: Уельс, Албанія, Молдова, Андорра

Група В4: Ізраїль, Румунія, Грузія, Мальта

Група В5: Хорватія, Косово, Латвія, Ліхтенштейн

Група В6: Боснія і Герцеговина, Чорногорія, Естонія, Вірменія

WU19, UEFA, жіночий футбол, женский футбол, Чемпіонат Європи до 19 років УЄФА, збірна України Ю-19

Формат турніру

Перший раунд визначить, які команди піднімуться лігою вище, а які опустяться лігою нижче перед другим раундом, який пройде навесні 2022 року.

Вихід в лігу вище

  • з Ліги В в Лігу А: шість переможців груп і найкраща друге місце.

Виліт в лігу нижче

  • з Ліги А в Лігу В: сім четвертих місць в своїх групах.

Жеребкування другого раунду пройде наприкінці 2021 року. Сім переможців груп Ліги А, за підсумками матчів навесні приєднаються до збірної Чехії у фінальній стадії, яка пройде з 27 червня по 9 липня 2022 року. Також відбудеться перехід команд між лігами, який буде актуальний для першого раунду ЧЄ-2022/23. Посів учасників перед другим раундом жеребкування буде залежати від того, які місця в своїх групах займуть команди в першому раунді.