Володимир Левчук – про старт жіночої команди «Рух» у новому сезоні

326
Володимир Левчук - про старт жіночої команди «Руху» у новому сезоні

Головний тренер жіночої команди «Рух» розповів про підготовку команди до нового сезону, зміни у складі, нововведення у Першій лізі та цілі «жовто-чорних».

3 вересня жіноча команда «Руху» струтвала новому сезоні Першої ліги. У першому турі «жовто-чорні» зіграли на виїзді з «Надбужжям» – 4:4. Перед цією грою головний тренер львів’янок Володимир Левчук розповів про перспективи команди у Першій лізі та те, у якому стані команда підійшла до старту змагань.

– Як відбувалась підготовка до сезону?

– Команда зібралася 1 серпня і розпочалась підготовка. Хочу подякувати керівництву, адже все було так, як було домовлено. Нам виділили фінансування на підготовку, під час сезону у нас будуть ще виїзди. А зараз ми зіграли дві контрольні гри проти хлопців – із Золочевом та Зборівим. Ще кілька матчів, на жаль, не вдалось організувати, бо суперники були не готові до ігор на той момент. Проти хлопців грали, адже нелегко знайти спаринг-партнера серед жіночих команд. Ми підібрали команди, щоб по віку це були рівні сили. Це були корисні ігри, бо ми переглянули, в якому стані зараз дівчата і як вони готові. Ігровий час отримали всі футболістки. Ми виграли 3:2 в Зборові і 0:4 програли у Золочеві. У нас грали дівчата різного віку, навіть ті, хто ще не гратиме у цьому сезоні, а гратимуть в наступному році. Також слід віддати належне, що вони тренувались та грали у шалену спеку і витримали ці навантаження.

– Як зараз виглядає тренувальний процес команди?

– Ми тренуємось у вечірній час та намагаємось обговорювати час початку тренування з футболістками. Дехто доїжджає, у когось незабаром розпочнеться навчання. Але мене тішить, що у нас дружній колектив. Дівчата між собою спілкуються, відчувається позитивна атмосфера, взаємопідтримка.

– Як змінилась команда у порівнянні з минулим сезоном?

– Кістяк команди вдалося зберегти. На жаль, ми втратили двох гравчинь стартового складу. По-перше, Катерину Юзву, яка тепер гратиме у Вищій лізі за «Маріуполь». В неї контракт з «Ворсклою», а за «азовців» вона виступатиме в оренді. По-друге, ми втратили Діану Апостол, яка закінчила професійну кар’єру. Вона вже доросла і зробила свій вибір, сказала, що у неї інші інтереси в житті. Діана – добротна гравчиня, але вже у другій половині минулого сезону вона грала менше. Відчувається втрата цих футболісток, тим більше, вони грали у центрі поля – Апостол була опорним півзахисником, а Юзва – півзахисник атакуючого плану.

– Чи вдалось підсилити колектив?

– До нас прийшла молода дівчина – 15-річна Анастасія Байдиченко. Вона переїхала з Київщини, там тренувалася з «Динамо» при їхній юнацькій команді. Ми вже заявили її, Анастасія зараз тренується, вона дуже технічна та перспективна футболістка. Всі інші дівчата залишились у складі: двоє воротарів, хороша лінія захисту, є цікаві опції в атаці. Єдине, кого не вистачає – опорного півзахисника. Більше підсилитись не вдалось, адже є висока конкуренція на ринку. Зараз з’явилося багато жіночих футбольних команд – у Вищій лізі їх 12, у Першій лізі тепер 16 клубів. Команди з вищого дивізіону можуть пропонувати хороші умови для дівчат. Ми ж зараз розраховуємо на місцевих футболісток. Нам вдалось зберегти основу команди і це також немало.

Володимир Левчук - про долю жіночої команди з Тернополя

– На кого у складі «Руху» варто звернути увагу в новому сезоні?

– В центрі поля грає Жанна Волошин – вона ще школярка, їй лише 16 років, але вона вже минулого сезону грала у стартовому складі «Руху». Зараз вона якісно працює на всіх тренуваннях і помітно, що це технічна та розумна футболістка. В атаці також є Анастасія Гримак – наш бомбардир. Її давно знають і нею цікавляться інші клуби, але нам вдалось зберегти Анастасію у клубі. В неї дуже хороші швидкісні дані, вона ще може додати під час тренувального процесу, достатньо забиває. У нас хороша і збалансована лінія захисту, спрогресувала воротар Оксана Лапчак. Вона стала більш майстерною та надійною.

– Цьогоріч змінився формат Першої ліги, команд стало більше, нова схема розіграшу турніру. Як ви оціните ці зміни?

– Цей сезон буде дуже цікавим, і мені це подобається. Всі, хто працює в жіночому футболі, відзначають, що з’явилась інтрига. Як у Вищій лізі, так і у Першій лізі тепер з інтересом чекають на кожен матч. У Першій лізі тепер є дві групи, які складаються з 8-ми команд, вони поділені за географічним принципом. Це правильно, адже в минулому сезоні у «Руху» був виїзд у Кременчук. Дівчата всю ніч їхали автобусом додому після гри і це було дуже важко. Крім того, добре, що збільшилась кількість команд, відтак, буде більше ігор. Гратимуть молоді футболістки, які лише починають свій шлях у професійному футболі, розвиваються. Для них це буде великий досвід. Також з’явилися перехідні матчі за вихід у Вищу лігу і це також чудовий шанс для команд з Першої ліги потрапити у вищий дивізіон.

– Жіноча команда «Руху» опинилась у групі «А» Першої ліги. Кого ви можете виділити із цих семи суперників?

– Сильний колектив у житомирського «Полісся». Ми з ними грали стикові ігри в чемпіонаті України U-16. Хоч ми і перемогли 2:0, але було видно, що це цікава команда. Вони зберегли свій склад, втратили лише воротаря. Також «Полісся» заявилося на Кубок України і грали там з «Дніпром-1». Житомирянки програли 0:16, але грали проти набагато сильнішого суперника. Водночас у них добре зіграний та збалансований колектив. Також сюрпризи може піднести «Минай». Це новостворена команда, але в них у заявці є якісні та досвідчені футболістки, які пограли у Вищій та Першій лігах. Є і цікава молодь, тому буде поєднання досвідчених та майстерних футболісток і перспективної молоді. Це буде непростий виїзд для нас логістично, доведеться їхати з ночівлею. Крім того, я б виділив у групі «А» «Надбужжя» з міста Буськ. Проти них «Рух» зіграє у першому турі. Я був присутній на їхніх передсезонних іграх і побачив, що це дуже сильна команда, в якій є досвідчені гравчині. Нам буде однозначно непросто у матчі проти «Надбужжя». Можливо, вони ще функціонально не дуже готові, але помітний високій рівень футболісток.

– Які у ЖФК «Рух» цілі на сезон?

– Керівництво клубу не ставило перед нами задач у турнірному плані. Але я ставлю завдання перед командою, тренерським штабом, особисто для себе – в кожній грі «Рух» має грати на максимумі своїх можливостей. Дівчата повинні розвиватись, набиратись досвіду. Звісно, ми тверезо оцінюємо свої можливості, коли готуємось до суперників. Але якщо це рівні за класом команди або слабші – ми повинні вигравати такі матчі. Буває й таке, що зустрічаєшся з явним фаворитом, але навіть у цих матчах є свої задачі. Але перш за все – дівчата мають прогресувати. Ми серйозно налаштовані на майбутні поєдинки.

Пресслужба ФК “Рух” Львів