Володимир Пятенко: «Головна задача — в кожній грі перемагати»

159
Володимир Пятенко

Україна, що зберегла місце в другому дивізіоні Ліги націй, може відібратися на чемпіонат Європи лише через плей-оф. Аби гарантувати собі участь у матчах на виліт, команді Володимира Пятенка необхідно фінішувати серед топ-3 команд квартету.

На перші матчі з Косово та Хорватією до збірної викликали 23 футболісток, зокрема після травм повернулися до розташування команди Надія Куніна та чотириразова топ-бомбардирка чемпіонату України Яна Калініна.

Про кадрову команду, рівень наступних суперниць України та головні завдання на прийдешній відбірковий цикл Володимир Пятенко розповів у ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт.

  • Чи вносили зміни в підготовку команди:

“Були дворазові тренування, поки легіонерки не приїхали. Зараз додалися разові теорії, тому все напрацьовано, тренуємося. Ті, хто раніше приїхав, втягнулися. А ті, хто пізніше приїхав, — ми намагаємося їх відновити після ігор у чемпіонатах інших країн.

  • Як позначилося на формі футболісток відновлення чемпіонату України:

“Добре. [У легіонерок] чемпіонати Туреччини і Франції тривають вже пару місяців. А в нас [у чемпіонаті України] вже було пару турів — усі в гарній формі”.

  • Про кадрову ситуацію в команді:

“Повернулися до складу після травм [Яна Калініна і Надія Куніна]. На жаль, [Вікторія] Гірин ще не відновилася. Є невеличкі мікротравми у трьох-чотирьох футболісток, але над цим працюють і лікарі, і тренерський штаб.

  • Про виклик до збірної дебютанток:

“У нас всі на олівці, за всіма слідкуємо, дивимося. Сьогодні приїхали одні, завтра можуть приїхати інші. На всіх розраховуємо. Всі ті дівчата, які були на попередніх зборах, залишили позитивне враження. Але заявка — 23 футболістки. Конкуренція є.

Радує, що дівчата приїжджають у збірну з гарним настроєм. Всі хочуть грати у складі, потрапити в збірну, створювати конкуренцію і віддаються повністю на зборах, тренувальному процесу та всьому іншому, щоб збірна перемагала”.

  • Якої гри очікує від збірної Косова:

“Збірна Косово ще не програла жодного матчу з початку 2023 року. Вони напряму піднялися з ліги С, не програвши жодного матчу”.

“З кожним днем все більше уваги приділяємо Косову. У них дуже швидка та технічна ланка нападу. Капітанка з «Гоффенгайм» [Ерелета Меметі], гравчині з «Франкфурта», «Сандерленда» [Еюпі Елізабета]. Є легіонерки з «Бешикташу» та зі швейцарських клубів. Якщо не помиляюся, з 23 футболісток — всього сім, які грають у місцевому чемпіонаті. Легіонерки дуже потужні.

Розбираємо, дивимося, як вони грають. Намагаємося награти те, що протиставимо потім. І дивимося на свою гру. Продовжувати те, що награвали у попередніх матчах: швидкий перехід з оборони в атаку, швидкі переведення м’яча з флангу на фланг, агресивна гра в атаці”.

  • Які завдання стоять перед стартом відбору:

“Минулого сезону виконали задачу-мінімум — зберегли місце в Лізі В. Та виконали ще одне завдання — переглянули близько 38 футболісток. Є вже основа, є гравчині, що створюють конкуренцію в збірній. Викликали багато футболісток, що дебютували. Це два завдання, що ми виконали в Лізі націй”.

“Будь-яка збірна, зокрема й Україна, ставить перед собою максимальну задачу. Задача-максимум — це повторити шлях чоловічої збірної України. Потрібно потрапити на чемпіонат Європи, і ми працюємо на це. Задача-мінімум — вийти в плей-оф”.

“Завдання такі стоять для наших уболівальників, країни, хлопців та дівчат, що захищають нашу країну. Для позитиву, їхнього настрою. Задача — в кожній грі перемагати”.

Катерина Макаревська, Сергій Олексюк
Суспільне Спорт