Жіноча збірна України провела два поєдинки в Лізі націй із футболістками Чехії: спершу в польському місті Польковиці взяла над суперницями гору — 1:0, а потім в Усті-над-Лабем розійшлася з ними миром — 1:1.
Керманич української команди Володимир Пятенко поділився враженнями від цих протистоянь:
— Найбільше тішить, що гра моїх підопічних в обох поєдинках справила цілісне враження. Ніхто не випадав з ансамблю, кожна гравчиня чітко виконувала визначені на установці завдання. Респект!
— Перед цими протистояннями ви зазначали, що чешки небезпечні у відборі в перехідній фазі, що в них агресивні фланги, попереду заточена на взяття воріт фізично міцна нападниця…
— У нас була можливість добре вивчити гру суперниць, відеоматеріалів вистачало. Ось чому ми обрали тактику, аби нівелювати сильні сторони візаві. Передусім ідеться про інтенсивність, швидкі переміщення на половині поля чешок, компактність біля своїх володінь, надійну підстраховку, вправне підбирання, щоб не виникало вільних зон. Із цими завданнями дівчата впоралися. Зрештою, саме тому я й вирішив не змінювати в Усті-над-Лабем стартовий склад.
— Чи були переломні моменти в обох поєдинках?
— Так. У Польщі чешки дуже активно розпочали другий тайм, небезпечними були їхні стандарти, було важко, але мої підопічні терпіли й були винагороджені за стійкість та згуртованість зразково проведеною контратакою, яка завершилася переможним голом. А в Усті-над-Лабем важливо було не здригнутися після пропущеного в дебюті гола, а дорожити м’ячем, комбінувати й заволодіти ініціативою. Цей план спрацював, і вже в середині першого тайму ми вирівняли становище.
— У тому епізоді з пропущеним голом не обійшлося без помилки нашого воротаря…
— Знаєте, не допускає промахів тільки той, хто сидить склавши руки. Головне, що команду це не вибило з колії, та й Катерина Самсон надалі на останньому рубежі діяла дуже надійно.
— Склалося враження, що під завісу обох матчів більше атакували чешки…
— Я не можу сказати, що ми десь підсіли фізично. Швидше за все, на перебіг подій впливав рахунок: у першому поєдинку суперниці додали обертів, аби врятуватися від поразки, а вдома побігли вперед великими силами, щоб вирвати перемогу. Не вдалося, бо ми в ці хвилини діяли організовано, за першої нагоди проводили контратаки й створювали загрозу.
— Когось зі своїх підопічних не хочете виокремити?
— Ніколи цього не робив. В обох поєдинках українська збірна була сильна командою. І йдеться не тільки про тих гравчинь, які виходили на поле, а й про запасних. Усі були готові зіграти через не можу. Мікроклімат у колективі був чудовий.
— Перед пройдешніми поєдинками в ролі лідерок виступали чешки завдяки значно кращому співвідношенню забитих і пропущених м’ячів. Тепер ситуація кардинально змінилася на нашу користь, й у разі перемоги в наступному матчі, з албанками, ми можемо достроково здобути путівку до елітного дивізіону Ліги націй…
— Албанки своїми двома поспіль звитягами над хорватками довели, що з ними треба рахуватися. Ось чому про якусь недооцінку суперниць не може бути й мови. Цей матч відбудеться наприкінці травня, й у нас ще є час як слід підготуватися. Думаю, що не обійдеться без кадрових змін. Знаю тільки, що ми, як завжди, будемо грати на перемогу.
21.02.2025 Албанія – Україна – 1:2
25.02.2025 Україна – Хорватія – 2:1
04.04.2025 Україна – Чехія – 1:0
08.04.2025 Чехія – Україна – 1:1
30.05.2025 Україна – Албанія
03.06.2025 Хорватія – Україна
21.02.2025 Хорватія – Чехія – 0:4
25.02.2025 Чехія – Албанія – 5:1
04.04.2025 Албанія – Хорватія – 4:0
08.04.2025 Хорватія – Албанія – 1:2
30.05.2025 Чехія – Хорватія
03.06.2025 Албанія – Чехія
Груповий етап визначить, які чотири команди з Ліги А пройдуть до фіналу (який тепер буде зіграний у вигляді двоматчевих протистоянь), а також підвищення та пониження в класі між лігами напередодні етапу європейського відбору до Кубку світу з футболу серед жінок 2027 року в Бразилії.