Володимир Пятенко – про результати у вересневих матчах

236
Володимир Пятенко, збірна України

Жіноча збірна України з футболу провела два матчі у новоствореній Лізі націй. До турніру “синьо-жовті” готувалися під керівництвом Володимира Пятенка, який у статусі виконувача обов’язків змінив іспанця Луїса Кортеса на початку серпня.

У двох стартових турах Ліги націй Україна зіграла проти Сербії та Польщі. Обидва поєдинки українки програли з однаковим рахунком 1:2. Наступний суперник команди – Греція, з якою підопічні Пятенка зіграють два поєдинки у жовтні.

За підсумками двох турів “синьо-жовті” займають третє місце у квартеті В, випереджаючи Грецію за додатковими показниками. Українські гравчині на шість очок поступаються лідеркам групи: Сербії та Польщі.

Після останнього матчу України у межах вересневої міжнародної паузи Суспільне Спорт поспілкувалося з тренером команди. Наставник “синьо-жовтих” розповів про результати у вересневих матчах, а також про свій статус на чолі збірної.

  • Про гру команди

“Із негативу тільки результат. З усім іншим добре. Кожна гравчиня, яка була на цьому зборі, можна сказати про ці дві гри – гідна бути в збірній. Найголовніше, що всі гравчині, які виходять в старт, ті, хто на заміну, і ті, хто залишалися на лавці, були єдиним колективом. Тому тільки подяка і добрі слова на адресу наших футболісток. Були командою у ці дві гри і будемо нею. Показали дуже гідну гру у цих двох матчах і не заслуговували поразки. Помилки були, але це рівень збірних. Команда Польщі та Сербії – дуже хороші збірні, на жаль, за ці помилки [нас] покарали. Ще раз хочу наполягти на тому, що абсолютно ніхто не випадав, а навпаки, підсилювали гру ті, хто виходив на заміну, хто виходив у старті”.

  • Про вимушену ротацію складу

“Зміни у складі? Дар’я Апанащенко відчула біль, привідний м’яз. У старті вийшла Даяна Семків – повністю віддалася грі та була дуже цінною на полі. Виконала вимоги всі абсолютно, органічно вписалася в склад”.

  • Про висновки після матчів збірної

“Я вже сказав, що ці незначні помилки, за які не карають інші команди, у збірних це інший рівень. Тому будемо працювати над тим, щоб навіть незначних помилок не зробити”.

  • Про результати команди та турнірне становище

“Покращити ситуацію можуть тільки перемоги. Тільки перемоги, і наступний збір, це Греція. Тому будемо грати. Будемо намагатися і у матчах-відповідях, і в іграх з грекинями. Будемо все робити для того, щоб перемогти. Зараз ще рано говорити про турнірну таблицю. Але рівень всіх команд в нашій групі дуже гарний. І в Польщі футболістки грають у європейських чемпіонатах – це в основному Німеччина, Франція. Ми будемо намагатися перемагати. Віримо в свої сили, і гравчині прийняли ті вимоги, які є, і дуже добре їх виконують. Єдине з негативу – це результати цих двох ігор”.

Катерина Макаревська, Сергій Леваднюк

Ліга Націй УЄФА 23-24. Україна - Сербія - 1-2. Прикра поразка


Також, виконувач обов’язків головного тренера нашої команди Володимир Пятенко розповів офіційному сайту УАФ про свої враження від цих протистоянь:

— Щодо самовіддачі до підопічних питань немає. Вони були вмотивовані, горіли бажанням продемонструвати свої кращі якості. Але, на жаль, на відміну від суперниць, із реалізацією далеко не завжди виходило. Часто в завершальній стадії атаки приймалися помилкові рішення. Можливо, це від того, що бракувало зіграності, адже в Польщі довелося грати ці матчі, як кажуть, із коліс…

— Наразі жіноча збірна України посідає третє місце у своїй групі, але ж перед вашими підопічними поставлене завдання вийти до Ліги А…

— Поки що я не звертаю уваги на турнірну таблицю. Перед дівчатами стоїть завдання перемагати в кожному матчі й підвищитися в класі. Незважаючи на невдалий старт, ще не все втрачено.

— Чи буде в складі ротація перед жовтневими матчами із Грецією?

— Так, планую запросити трьох-чотирьох новачків. Остаточно з ними визначимося до 10 жовтня.

— Обидва протистояння з гречанками відбудуться наприкінці жовтня на полі суперниць. Це матиме якесь значення для ваших підопічних?

— Не думаю. Я дуже задоволений мікрокліматом у збірній, повторюю, є певні проблеми лише із зіграністю, але це все можна виправити. А те, що доведеться два поєдинки проводити в Греції, тільки допоможе згуртуватися і стрибнути вище голови.