Вища ліга 21/22. Знайомство з учасниками: ФК «Восход» Стара Маячка

830

Чемпіонат України з футболу серед жіночих клубів Вищої ліги сезону 2021-2022 років. Знайомство з учасниками ліги – ФК «Восход» Стара Маячка (Херсонська область)

Історія Громадської організації «Футбольний клуб «Восход» бере початок з вересня 2016 року, коли футбольною командою у Старій Маячці почав опікуватися Пунгін Віктор Олександрович.

Головною метою Організації є розвиток жіночого футболу в Україні. Основними напрямками діяльності Організації є:підготовка та тренування молоді, з метою підвищення фізичної культури та розвитку футболу в Україні, підготовка спортсменів для участі в змаганнях в Україні та за її межами, підвищення спортивного авторитету в Україні, організація спортивних змагань різних рівнів, участь у спортивних змаганнях всіх рівнів, розвиток молоді та спорту.

На початку історії найстаршими вихованками команди «Восход» стали гравчині 1990-х років народження, наймолодшими 2000-2004 року народження. Дебютувала команда одразу з перемоги, зігравши товариський матч з командою «Оріон-Авто» (Миколаїв).

У 2017 році жіноча футбольна команда «Восход» подала заявку до ФФУ (нині УАФ) на участь у Чемпіонаті України з футболу серед жіночих команд Першої ліги.

Свій перший офіційний матч «Восход» зіграв 29 квітня 2017 року в Харкові, проти ХОВУФКС – ХНПУ, в якому поступився з рахунком 2:6. Авторкою першого голу в історії клубу стала Анна Зюсь.

За підсумками сезону 2017/18 «Восход» став переможцем Першої ліги

У своєму дебютному сезоні в Першій лізі команда зазнала 3-х поразок та посіла останнє місце в групі C. Свою першу перемогу в чемпіонатах України гравчині зі Старої маячки здобули 10 вересня 2017 року, обігравши (3:0) в поєдинку 1-о туру групи B миколаївський «Спартак-Оріон». За підсумками сезону 2017/18 «Восход», на чолі з Сергієм Юдіним, став переможцем Першої ліги, обігравши у фіналі новояворівську «Янтарочку», та виборов путівку до Вищої ліги.

В еліті жіночого футболу України ФК “Восход” дебютував 5 серпня 2018 року переможним (3:1) виїзним поєдинком 1-го туру проти уманських «Пантер». Автором дебютного для колективу зі Старої Маячки голу у Вищій лізі стала на 26-й хвилині Юлія Стець (оформила хет-трик у тому матчі). Дебют для «Восхода» в еліті українського футболу виявився вдалим, за тур до завершення змагань команда забезпечила собі бронзові нагороди чемпіонату. У розіграші Кубку України команда також втсупила успішно, дійшла до фіналу, де з рахунком 0:2 поступилася харківському «Житлобуду 1». Навесні 2019 року новим головним тренером жіночого ФК «Восход» призначено Романа Заєва, а команду підсилили перші в історії клубу легіонери.

У сезоні 2019/2020 та 2020/2021 футболістки ФК “Восход” знову здобувають бронзові нагороди у вищому дивізіоні. А у фіналі національного кубку (2020) – зазнають мінімальної поразки від харківського “Житлобуд-2” – 0:1.

Наприкінці квітня 2021 року працювати з колективом керівництво клубу довірило відомому фахівцю у жіночому футболі – Сергію Сапронову.

2017 рік – історія ФК “Восход” Стара Маячка