Вища ліга 24/25. 1 етап. Підсумки та огляди матчів 5 туру

220

18 вересня завершився неповний 5-й тур чемпіонату України серед жіночих клубів Вищої ліги.

ОГЛЯДИ МАТЧІВ

У жіночому чемпіонаті України завершилися матчі п’ятого туру. “Металіст 1925” на своєму полі впевнено обіграв столичну “Оболонь”.

Наставник жіночої команди “Металіста 1925” Володимир Пятенко оцінив черговий переможний матч своїх підопічних:

– Одержали впевнену перемогу. Я вважаю, що рахунок по грі. Довго прокидались, але прокинулись під середину першого тайму. У перерві сказав дівчатам, що потрібно почати другий тайм так, як ми закінчили перший. Це нам вдалося і ми заслужено перемогли.

– Ви ось другий рік вже працюєте з командою. Можете порівняти, що змінилося зараз у грі команди, у розумінні того футболу, який ви хочете бачити?

– Чим більше тренер працює з командою, тим більше команда розуміє. Є багато дівчат, з якими ще від початку працюємо, а взимку і влітку приходили ще футболістки. З тими, хто довше в команді, є більше взаєморозуміння. Ну і, скажімо так, вже з півслова розуміють мене. Це добре. Гравчині виконують на полі всі вимоги. Це, навіть, не мої вимоги, а, швидше, вимоги сучасного футболу. Звісно, є нюанси, але ми їх бачимо і знаємо як це покращувати. Найголовніше, що дівчата на кожну гру виходять з бажанням, з об’ємом роботи і з бажанням перемогти. Намагаються принести і собі позитив, і уболівальникам, і тим людям, котрі на передовій уболівають і за нас, і, в принципі, за футбол. Ми говорили про це з дівчатами, що свою роботу ми не маємо права погано робити, бо людям, завдяки котрим ми займаємось улюбленою справою, набагато важче.

– Знаєте, кажуть, що тренер завжди знайде чим бути незадоволеним. Чи є у вас якісь зауваження?

– Є певні зауваження. Є моменти, де ми десь не допрацьовуємо. Але не в плані бажання чи об’єму роботи, а в плані якихось нюансів на завершенні: там, де потрібно ставити крапку, зіграти холоднокровніше. Але це лише через велике бажання забити і перемогти.

Жіноча команда «Шахтаря» здобула першу перемогу в чемпіонаті

На старті поєдинку суперниці обмінялися стандартними положеннями, але поступово ініціативу перехопили господарки поля, які диктували свої умови. Саме у гравчинь «Шахтаря» краще тримався м’яч, вони частіше створювали проблеми захисницям і воротарці. Гості ж розраховували на швидкі контратаки, а також кутові. У середині тайму воротарка «Кривбаса» змогла зреагувати на небезпечний удар головою в кут, оформивши ефектний сейв. Але «оранжево-чорні» продовжили тиснути й реалізували свою ігрову перевагу на 31-й хвилині. Результативна атака розпочалася з виграної боротьби в центрі поля, Вегерич вивела на ударну позицію Викалюк, яка пробила під поперечину – 1:0. Кінцівка тайму вийшла напруженою, «Кривбас» провів дві гострі контратаки. Особливо небезпечною вийшла комбінація на 41-й хвилині, коли Червинська, замикаючи простріл зліва, з декількох метрів не влучила у ворота.

У перерві тренери «Шахтаря» провели одну заміну: Масловська на фланзі захисту замінила Котовець. У другому таймі малюнок гри дещо змінився, гравчині «Кривбаса» додали у швидкості й частіше турбували Устінову. На 56-й хвилині атака гостей правим флангом завершилась передачею в центр на лінію штрафного і акцентованим ударом метрів з 16, після якого м’яч влучив у штангу! Згодом Устінова зреагувала на підступний удар із середньої дистанції, відбивши м’яч ногами. «Шахтар» свої атаки будував з акцентом на правому фланзі, де Викалюк сміливо брала гру на себе, перегравала суперниць та виконувала небезпечні простріли в район дальньої штанги. На жаль, переправити м’яч у ворота партнерки Марії не змогли. Розв’язка відбулась фактично на останніх секундах. За хвилину до завершення основного часу Іванченко завдяки індивідуальним діям увірвалась у штрафний майданчик «Шахтаря» і, на мить випередивши Мохнач, заробила 11-метровий. Відповідальність за виконання пенальті взяла на себе Жигадло, яка в другому таймі вийшла за заміну, але Анастасія не впоралась з нервами і пробила вище воріт. А за декілька хвилин пролунав фінальний свиток.

1:0 – жіноча команда «Шахтаря» здобуває першу перемогу над «Кривбасом».

У матчі 5-го туру Вищої ліги жіноча команда ФК “Колос” здобула важливу перемогу в Одесі над “Сістерс” з рахунком 1:0.

Новачки вищого жіночого дивізіону довго тримали свої ворота на замку, але на 71-й хвилині ковалівські дівчата їх таки розпечатали. Після пасу врозріз від Вероніки Андрухів свій гольовий шанс реалізувала Віолета Тян.

Після цієї перемоги “Колос” набрав дев’ять очок в турнірній таблиці та продовжує посідати третю сходинку при одній грі в запасі. Наступний поєдинок в чемпіонаті проведемо за тиждень вдома – приймаємо в Ковалівці команду ЕМС-Поділля (Вінниця).

Жіноча команда «Полісся» видає два різних тайми та поступається у результативному матчі

На початку матчу наша команда продемонструвала кілька хороших контратак, тоді як суперник пробував відповідати, але не зміг завершити свої атаки. На 18-й хвилині Тетяна Тріль ідеально реалізувала пенальті — 1:0.

Юлія Семенюк, після розіграшу штрафного з Тріль, забила чудовий дальній гол у ворота гостей — 2:0. На 42-й хвилині Варварі Козлюк вдалося обіграти суперницю та зробити точний пас на Тетяну Тріль, яка влучно добила м’яч у ворота «Ладомира» — 3:0. Однак через помилку наших захисниць, Юлія Стець забила нам гол на останніх хвилинах першого тайму, і команди пішли на перерву з рахунком 3:1.

У другому таймі ініціативу перехопили суперниці. Здавалося, що наша команда тримає впевнену перевагу, але «Ладомир» показав протилежне. Юлія Стець обіграла нашу голкіперку та оформила дубль — 3:2. На 72-й хвилині Савкіна Вікторія виконала удар, після якого Вікторія Гірин зрівняла рахунок — 3:3. А вже на 82-й хвилині Гірин вдало реалізувала пенальті, оформивши дубль і перевівши гру на користь своєї команди — 3:4.