Жіноча команда Шахтаря розпочала підготовку до сезону

1201
Сергій Палкін, Роман Заєв, Жіночий футбол, УАФ, Шахтар Донецьк, жіноча команда, женский футбол, Шахтер Донецк, жіноча команада Шахтаря
FC Shakhtar

Команда Романа Заєва розпочала підготовку до сезону. Перше заняття

30 червня жіноча команда «Шахтаря» вперше зібралася на тренувальний збір, який проходитиме на базі Академії клубу в Щасливому. У розпорядженні Романа Заєва 16 польових гравців і 2 воротарі.

Заняття розпочалося з організаційних зборів і мало втягувальний характер, хоч і складалося з інтенсивних вправ з м’ячем, відпрацювання різних ігрових ситуацій. Голкіпери під проводом Дмитра Шуткова працювали за окремою програмою.

Вікторія Головач, півзахисник: «Протягом відпустки ми скучили за футболом, усі були раді бачити одна одну. Саме ж заняття пройшло в легкій формі, тренери дали змогу злегка попрацювати після дороги. Усе супер!»

Плани на сезон

Протягом наступних кількох днів команду буде розділено на групи, щоб пройти медогляд і тестування рівня фізичних можливостей. Підготовка до сезону складатиметься з двох етапів: втягувальні тренування в перший тиждень і базовий період підготовки, який стартує 15 липня.

«Гірники» створюють геть нову команду, тому дівчатам належить знайомитися й адаптуватися на футбольному полі. Утім вони відзначають, що часу має бути достатньо.

Любов Мохнач, півзахисник: «Досить часу, щоб підготуватися. З більшістю дівчат ми знайомі й зустрічалися»

Жіноча команда «Шахтаря» розпочне виступи в Першій лізі України. Старт сезону планується не раніше середини серпня.


Головний тренер жіночої команди «Шахтаря» Роман Заєв розповів про перше заняття, плани підготовки, комплектацію колективу та умови для тренувань

– Довго чекали цього дня. Добре, що зібралися тим складом, яким і планували, ніхто не випав і всі в доброму гуморі підходять до сезону. Сподіваюся, він буде для нас успішним.

– Перше тренування було легким або відразу ж піддали гравців навантаженню?
– Розуміли, що команда ось щойно зібралася, тому дозування навантажень на тренуванні було мінімальним. Єдине, ми включали моменти інтенсивної роботи, однак вони були незначними, не вважаю, що вони дали якісь зрушення у функціональному плані.

– Розкажіть докладніше про плани підготовки до дебютного сезону.
– Перший етап – тижневий, ознайомчий, тому що команда нова, люди нові. Мені потрібно подивитися, як усі реагуватимуть на поставлені завдання і справлятимуться з навантаженнями, що ми запропонуємо. Цей обсяг інформації стане великою поживою для формування планів на другий етап роботи, базовий у нашому підготовчому періоді.

– Наскільки зараз склад укомплектований і чи планується поповнення?
– Кістяк команди вже є. Проте якщо будуть футболісти, які зможуть нас підсилити, двері «Шахтаря» завжди відкриті.

– Ви провели перше тренування на базі Академії «Шахтаря» в Щасливому. Чи задоволені умовами?
– Керівництво «Шахтаря» в максимально стислі строки підготувало умови, про які можна лише мріяти в жіночому футболі України. Добре, що з’явився клуб, який узяв на себе зобов’язання утримувати у своїй структурі жіночу команду. Мені приємно й віддаю належне тренерському та керівному складам Академії.

FCSD Футбольний клуб «Шахтар»