2 травня збірна України дізнається суперників у першій в історії Лізі Націй

287
UEFA Women's Nations League finals draw - ЖЕРЕБКУВАННЯ ПЕРШОЇ В ІСТОРІЇ ЖІНОЧОЇ ЛІГИ НАЦІЙ

У листопаді минулого року Виконавчий комітет УЄФА, відповідно до Стратегії УЄФА з розвитку жіночого футболу Time For Action та з метою реформування турнірів затвердив формат змагань у жіночій Лізі Націй та у кваліфікаційних турнірах чемпіонатів Європи й світу серед жінок.

Стало відомо, що жеребкування першої в історії жіночої Ліги Націй відбудеться 2 травня. Ліги A і B складатимуться із 16-ти команд кожна, розбитих на чотири групи по чотири збірні. Ліга С включатиме 19 команд, розділених на чотири групи по чотири та одну групу з трьох (фактичний склад груп Ліги С залежатиме від кількості команд-учасниць). Склад ліг та посів перед жеребкуванням визначатиме поточний рейтинг національних жіночих збірних УЄФА. Приміром, наразі Україна перебуває в реєстрі на 22-му місці, що передбачає потрапляння до Ліги В.

Усі матчі проходитимуть протягом шести ігрових днів, причому кожна команда зіграє один домашній матч і один матч на виїзді проти всіх інших команд у своїй групі. Залежно від рейтингу на груповому етапі після шостого туру команди або збережуть свої позиції в лізі, або автоматично підвищаться чи понизяться, або братимуть участь у стикових матчах за підвищення та пониження в класі.

2023 року для учасників Ліги Націй передбачено шість ігрових вікон: 20—22 та 23—26 вересня, 25—27 та 28—31 жовтня, 29 листопада — 1 грудня та 2—5 грудня.

Підсумковий рейтинг Ліги націй визначить стартове становище збірних у схемі кваліфікації чемпіонату Європи 2025 року, яка розпочнеться навесні 2024 року й проходитиме в тому самому форматі, що й Ліга націй.

Жіноча Ліга Націй УЄФА