11.10.17
Гендерна рівність у Шепетівському районі. На одному футбольному полі у селі Вишневе зібралися у двобої дівчата і хлопці з навколишніх сіл. .
Уперше на Хмельниччині відбувся незвичайний турнір з футболу серед любительських команд — Футбольний Врожайний Фестиваль NRG. А точніше 10 команд Шепетівського району зустрілися на футбольному полі у підсумковому фіналі 7 жовтня у селі Вишневе.
— У такому форматі Хмельниччина вперше проводить фестиваль. На полі грають хлопці та дівчата, отже зустріч гравців товариська. Наступного року думаю, географія цієї спортивної події розшириться, візьмуть участь більше команд. Все таки хотілося б, аби жіночі команди грали не проти чоловічих. Досить несподівано, що на сьогоднішньому турнірі є три команди жіночі, — зауважив заступник голови федерації футболу Хмельницької області Микола Кузнецов.
Між столичними і місцевими футболістами триває запекла боротьба. Для команди з Вербівки це перша гра з дівчатами. До цього турніру вони грали лише з чоловічими командами. Рахунок 3:0, команда Вербівки виграла. Ці хлопці у команді рік, тренуються самостійно, без тренера. До суперників-дівчат у грі поставилися толерантно.
Руслан ВАСИЛИШИН, гравець команди Вербівка Шепетівського району
– Остання команда, ми з Енерджі грали, це досить тренована команда. Вони підтримують дисципліну, тримають свої позиції. Вони розбирають гру, контролюють нас. Даже читали наші помилки, таких було в нас досить багато. Я наприклад все таки старався не грубо грати, бо розумію ,що це все таки дівчата, толерантність потрібно проявляти.
У Київській команді дівчата з 15 областей. Серед них як професійні гравці, так і аматори, ті, хто колись грав з хлопцями у дворах. Тепер дівчата вирішили розвіяти міф про те, що жінці не місце на футбольному полі. А ще довести, що жіночий футбол таки існує.
Анна ТРЕГУБОВА, президент жіночого спортивного клубу NRG, м.Київ
– Ми проводимо цей проект в рамках Фаре, це міжнародна організація, яка саме в жовтня проводить таку акцію, яка присвячена боротьбі з дискримінацією. Ми боремося за дискримінацію жінок. Це ставлення таке не дуже гарне, іноді і ми своєю грою і своєю поведінкою і відношенням до команди чоловіків доводимо, що жіночий футбол є. Що він розвивається і він розвивається не так швидко як би хотілось, але ми існуємо вже 15 років, і я думаю, що це досить такий гарний показник.
Популяризуючи жіночий футбол сільській місцевості, футбольна команда клубу NRG грає з сільськими командами у різних областях України.
Ірина САМАР, гравець жіночого футбольного клубу NRG, (м. Київ).
– Надалі долучатимемо як жіночі так і чоловічі команди, ми хочемо , щоб гра була чесною, як для жінок так і для чоловіків, і не повинно бути гендерного розділення
За матеріалами Поділля-Центр
Фото Євгена Фрейліхмана