Благополуччя футболісток – пріоритет Футбольної ради УЄФА

183
Благополуччя футболісток – пріоритет Футбольної ради УЄФА

Футбольна рада УЄФА зустрілася в Будинку європейського футболу в Ньйоні і взяла участь у конструктивних дискусіях з різних тем, пов’язаних із жіночим футболом: починаючи від стратегії та суддівства та закінчуючи календарем матчів, розкладом турнірів та благополуччям гравців.

Зустріч розпочалася з презентації про діяльність та ініціативи УЄФА у жіночому футболі, в якій нагадали про рекорди відвідуваності, побиті клубами та національними збірними по всьому континенту, а також збільшення інвестицій, зроблених у Європі за останні сезони.

Потім Рада обговорила Стратегію УЄФА з жіночого футболу починаючи з 2024 року, в рамках якої було рекомендовано активізувати ініціативи, що заохочують ширше представництво жінок на керівних посадах у футболі, нові можливості для турнірів, захист гравців, покращення структур академій, а також посилення підтримки малих та середніх національних асоціацій.

Рада також обговорила такі питання суддівства, як VAR, порушення при грі рукою, поведінка гравців та тренерів, а також нову кампанію УЄФА “Будь арбітром!”. Далі було обговорення календарів матчів і турнірів. Рада наголосила на необхідності більш ретельного обліку потреб футболісток та відкритого діалогу щодо календаря матчів, розкладу турнірів та розрахунку доданого часу, який збільшує і без того велике навантаження на гравчинь. Рада також висловила вдячність та задоволення новою системою турнірів УЄФА для жіночих збірних у форматі Ліги Націй та надала відгуки про поточний стан та розвиток жіночої Ліги чемпіонів УЄФА.

Зустріч завершилася дискусіями по медицині, присвяченими впливу менструального циклу на працездатність та відновлення спортсменок, запобіганню травм голови, навчанню, а також профілактиці та лікуванню травм передньої хрестоподібної зв’язки.

На зустрічі були присутні: Вероніка Бокете, Тесса Вулларт, Джемма Грейнджер, Йована Дамнянович, Лора Жорж, Марісса Каллахан, Керен Карні, Ле Сомме, Кароліна Мораче, Франсішку Нету, Алексія Путельяс, Леа Уільямсон, Пернілле Хардер, Ада Хегерберг, Йозефіні Хеннінг, Лотта Шелін, Вікторія Шнадербек, Юнас Ейдевалль та Магдалена Ерікссон.

Очільниця підрозділу жіночого футболу УЄФА Надін Кесслер: “Зустріч провідних фігур та легенд жіночого футболу для обговорення успіхів, проблем та можливостей, з якими стикається наш вид спорту, була необхідним кроком. Ми уважно їх вислухали. Мені дуже сподобалися конструктивні дебати та їх відкритий характер. Їх ідеї, поза всякими сумнівами, зроблять ландшафт європейського футболу тільки краще. Хочу подякувати всім за проведений час”.

Вероніка Бокете : “Це досвідчена та професійна група, яка добре знає наші турніри, наші проблеми, наші слабкі та сильні сторони, тому було добре поділитися всім цим. Ми хочемо допомогти покращити загальну систему та організацію, привнести нові ідеї. Я знаю, що УЄФА вже робить чудову роботу, але якщо я можу чимось допомогти, то це здорово”.

Керен Карні : “Все рухається дуже швидко, але ми маємо побудувати спорт на міцній основі. Сьогодні ми збираємо людей разом, щоб зрозуміти, що існує дуже багато країн і кожна знаходиться на різних етапах еволюції жіночого футболу, тому дуже важливо зрозуміти та почути кожну сторону, адже всі ми хочемо одного й того самого.”

УЄФА