Євро-2022. Жіноча збірна України проведе стикові матчі у квітні 2021 року

1116
WEURO2022, національна жіноча збірна, женский футбол, женская сборная, МиЗбірна, Чемпіонат Європи, Зінченко Наталія, жіночий футбол, зинченко наталья

Від виходу до фінальної частини Україну відділяє лише раунд плей-офф.

Жіноча збірна України з футболу змогла пробитися у плей-офф кваліфікації за вихід на чемпіонат Європи. П’ять виграних матчів поспіль у кваліфікації дозволили синьо-жовтій збірній піднятися на друге місце в групі, випередивши в останньому турі Ірландію (15 очок проти 13).

Тепер від другого в історії виходу до фінальної частини Євро Україну відділяє лише перемога у плей-офф раунді. Жіноча збірна уже неодноразово грала у подібних раундах на вибування: перемога у плей-офф за вихід на Євро-2009 і поразка – на Євро-2013, наприклад.

Загалом Україна лише одного разу грала у фінальній частині чемпіонату Європи, у 2009 році. Туди синьо-жовта збірна відібралася саме через плей-оф раунд (перемога над Словенію з загальним рахунком 5:0).

  • Хто гратиме у плей-офф і який його формат

У плей-офф кваліфікації відбираються 6 команд, які фінішували на других місцях у своїх групах. Загалом груп дев’ять – три найкращі другі місця потрапляють напряму на Євро-2022. Шість учасників плей-оф розбиваються на три пари.

Формат плей-офф – найбільш класичний, який можна лише уявити. Два матчі – переможцем стає команда, яка має перевагу за сумою двох матчів.

Поки що визначилися лише три з шести майбутніх учасників раунду плей-оф. Гарантували собі місце у цьому етапі кваліфікації:

  • Україна
  • Північна Ірландія
  • Росія

Які збірні ще під питанням:

  • Австрія, Італія та Швейцарія – уже точно фінішували на другому місці у групах, але можуть вийти на Євро напряму
  • Португалія / Фінляндія – боротьба за перше місце у групі
  • Чехія / Польща – боротьба за друге місце у групі

Найімовірніше, до команд-учасниць плей-офф приєднаються Швейцарія, Португалія та Чехія.

Усі учасники раунду плей-офф визначаться у лютому 2021 року: тоді останні матчі відбудуться у групах Італії, Португалії / Фінляндії та Чехії / Польщі.

  • Коли матчі раунду плей-офф

Заплановані дати стикових матчів: 5-13 квітня 2021 року (обидва матчі у цей період).

  • Коли і де відбудеться Євро-2022

Заплановані дати турніру – 6-31 липня 2022 року.

Змагання відбудуться в Англії на 10 стадіонах, серед яких є “Олд Траффорд”, “Вемблі” та кілька інших арен клубів Англійської Прем’єр-Ліги.

Матч-відкриття пройде на “Олд Траффорді”, фінал – на “Вемблі”. Це будуть єдині ігри, які зіграють на цих стадіонах.

  • Як Україна виступила на Євро-2009

Третє місце в груповому раунді фінальної частини. З трьох матчів Україна програла два (0:2 від Нідерландів, 1:2 від Данії) та виграла один (1:0 у Фінляндії).

Олексій Мандзій, Суспільне мовлення України

WEURO2022, національна жіноча збірна, женский футбол, женская сборная, МиЗбірна, Чемпіонат Європи, Зінченко Наталія, жіночий футбол, зинченко наталья
Фото Павла Кубанова