Міжсезоння. ФК «Шахтар»: черговий етап підготовки до Вищої ліги

295
Футболістки ФК «Шахтар» набувають форму і готуються до нового сезону

Футболістки ФК «Шахтар» набувають форму і готуються до нового сезону

Жіноча команда «Шахтаря» продовжує підготовку до чемпіонату. Від початку серпня підопічні Романа Заєва проводять збір на базі клубної Академії в Щасливому (Київська область). У дівчат максимально насичена програма: зранку та ввечері – тренування на футбольному полі, а між цими сесіями – заняття у фітнес-центрі.

Головне завдання на цьому етапі – набути фізичну форму після тривалої змагальної й тренувальної паузи, а також налагодити ігрові зв’язки після значного кадрового оновлення колективу.

Вікторія Головач, півзахисниця жіночої команди ФК «Шахтар»:

– Дуже складні п’ять місяців – морально, емоційно… Я ніде не грала, була вдома. Буквально за два тижні до початку війни відновилася після травми, не ускладнювала стан, працювала за спеціальною програмою. Дуже бракувало тренувань із командою, тому зараз маю лише найпозитивніші емоції. З огляду на ситуацію в країні початок збору – ковток свіжого повітря. Дуже зраділа, коли побачила всіх, – подруг, тренерів, персонал. Неймовірні емоції, коли є змога працювати у своїй країні. Нині це цінується, мабуть, набагато більше. У команді багато нових дівчат. Уже з ними познайомилися, хоч і до цього зустрічалися на полі. На тренуваннях спілкуємось, вивчаємо одна одну. Щодо майбутнього чемпіонату, то наразі складно сказати, чого від нього чекати. Віримо, що війна закінчиться, що всі українські футболістки повернуться, приїздитимуть легіонери – і тоді український футбол стане значно сильнішим. Тому маємо працювати, готуватися і виходити на найвищий рівень.

Нагадаємо, минулого сезону жіноча команда «Шахтаря» виступала у Першій лізі й упевнено лідирувала у своїй групі, перемігши у всіх 10 матчах осіннього етапу із загальним рахунком 89:0. У новому сезоні підопічні Романа Заєва гратимуть у Вищій лізі.


Інтерв’ю з головним тренером жіночої команди ФК «Шахтар» Романом Заєвим

На початку серпня жіноча команда «Шахтаря» розпочала тренування після 5 місяців вимушеної паузи. Роман Заєв розповів про особливості стартового етапу підготовки й подальші плани.

– Позаду тиждень зборів. Над чим наразі працює команда і що змінилося в тренувальному процесі?
– Враховуючи, що це перший збір після такої тривалої перерви, перший тиждень було спрямовано на відновлення рухових функцій організму. Також у команді є новачки, яким необхідно звикнути до наших вимог, тож тиждень був ознайомчим та підвів усіх до спільного знаменника. Були футболістки, до яких ми придивлялися: хтось ще залишився на збори, хтось уже поїхав. А другого тижня, природно, зростають вимоги до інтенсивності роботи, додається багато вправ як на швидкість, так і на витривалість.

– Чи є перспектива проведення спарингів найближчим часом?
– На сьогодні таке завдання не стоїть, адже команда, повторюся, вийшла після тривалої паузи, і наразі кидати її в ігри немає сенсу. Період першого, підготовчого циклу ми цілковито присвятимо напрацюванню базових засад – фізичних і техніко-тактичних. А вже після його завершення, на другому зборі, підбиратимемо ті команди, спаринги з якими підготують нас до початку чемпіонату.

© Футбольний клуб «Шахтар» (Донецьк)